Skvelý recept na pečený čaj a kombinácia ovocia na prípravu. Vyskúšajte si pečený čaj pripraviť doma podľa nášho receptu.

Pečený čaj a kombinácia ovocia na prípravu - fotorecept kliknite

Nepila som nikde lepší pečený čaj, ako ten, čo si urobím doma. Bylinkové a sypané sú fajn a určite majú aj liečivé účinky. Ale chuť domáceho ovocného pečeného čaju počas dlhých zimných večerov nič nenahradí.

Ja si ho robím vždy, keď sa minie z toho, čo mám práve doma, v mrazničke, či len tak mise. Robila som už aj z čerstvého kokosu. Tento posledný bol tiež výsledkom toho, čo mi moja kuchyňa poskytla. 🐻

Vyskúšajte aj recept na zázračný žihlavový sirup ⚡️- kliknite

 

 

Pečený čaj a kombinácia ovocia na prípravu - Ingrediencie

 • mrazené maliny
 • mrazené čučoriedky
 • mango, hruška, jablko
 • citrón, pomaranč, mandarinka
 • 1 PL domáceho brusnicového džemu
 • 1 kg kryštálového cukru
 • punč korenie

 

 

Pečený čaj a kombinácia ovocia na prípravu. Foto - Lucia Tomečková

 

Pečený čaj a kombinácia ovocia na prípravu - postup receptu

 1. Citrusové plody dobre umyjeme. Šupky neoshadzujeme, ale dáme ich do Jénskej misy alebo zapekacej misy. Šupky sa však snažím ošúpať tak, aby ostali v celku, nech sa mi potom lepšie vyberajú von.
 2. Veľké ovocie pokrájame na čo najmenšie kúsky, zvyšné pridáme také aké sú. Premiešame a zasypeme cukrom. Pridáme korenie podľa toho, ako chceme, aby bolo v čaji cítiť. Všetko robím od oka.
 3. Vložíme do predhriatej rúry na 180 stupňov celzia, približne hodinu aj štvrť. Zmes treba občas premiešať. Ovocie pustí šťavu, preto ho nepodlievam vodou.
 4. Po upečení už iba vyberieme citrusové šupky a nakladáme do zaváraninových fliaš. Obrátime na 10 minút na vrchnák. Potom otočíme a skryjeme pod deku do druhého dňa. Čaj tak máme sterilizovaný a ak je ho viac, vydrží po celú zimu.
 5. Potom ho už iba podľa chuti polievkovou lyžicou nakladáme do hrnčeka a zalejem horúcou vodou, akoby ste zalievali klasický čaj.

Pečený čaj - Rada

Pečený domáci čaj si skutočne môžete urobiť z akéhokoľvek ovocia. Pridať môžete aj orechy, či sušené ovocie. Nad jeho chuťou ste absolútnym pánom. Aké ovocie si vyberiete, tak vám bude chutiť. Boli aj také, do ktorého som dávali svoju domácu sušenú levanduľu. Tento čaj milujú nie len deti, ale podľa reakcie doma aj chlapi.

Dobrú chuť. ✨

Vyskúšajte aj recept na medovkový, mätový a šalviový sirup, alebo aj mix