Úžasné tiramisu, recept originál. Jadrom tiramisu je mascarpone, ale ostatné ingrediencie môžu konečný výsledok ovplyvniť. V tomto veľmi jemnom tiramisu, krémovovom dezerte nedominujú piškóty, ale sú len kulisou.

Úžasné tiramisu, recept originál

Tiramisu je naozaj mňamka. Talianske dobroty dorazili do našich krajín už dávno a tiramisu fascinuje viacerých z nás. Ale, určite mi dáte za pravdu, že tento dezert, podobne ako každý iný, sa dá urobiť dobre alebo ešte lepšie.

Trúfam si tvrdiť, že tento recept patrí k tým ešte lepším.

Jedla som už niekoľko variant tiramisu, ale recept, ktorý som pred pár rokmi našla na blogu qchenneinspiracje.pl, robievam najčastejšie.

Samozrejme, jadrom tiramisu je mascarpone, ale ostatné ingrediencie môžu konečný výsledok ovplyvniť. V tomto veľmi jemnom, krémovovom dezerte nedominujú piškóty, ale sú len kulisou. 👌 Vyskúšajte aj ďalšie tiramisu - recept na úžasné do pohára

Úžasné tiramisu originál - ingrediencie

 • 2 dcl silného espressa
 • 1/2 dcl amaretto (nemusí byť)
 • 8 okrúhlych piškót
 • 250 gramov mascarpone
 • 1 lyžica trstinového cukru
 • 4 žĺtka
 • čučoriedky alebo maliny (môžu byť mrazené)
 • horké kakao

 

 

Recept na fantastické domáce tiramisu. Foto - Autorka

 

Úžasné tiramisu recept originál - postup receptu

 1. Začíname prípravou silného espressa, ktoré po vychladnutí zmiešame s amarettom. V kovovej miske miešame približne 2 minúty žĺtka s cukrom, ktoré potom umiestnime nad hrncom s vriacou vodou (vodný kúpeľ).
 2. Ďalšie dve – tri minúty miešame žĺtka metličkou alebo mixérom. Potom odložíme misku mimo hrnca a naďalej miešame, pokiaľ žĺtka nevychladnú.
 3. Celú masu miešame s mascarpone. Nachystáme štyri poháre, v ktorých na dno umiestnime piškóty, ktoré predtým ponoríme v espresso. Na piškóty dávame masu mascarpone, do ktorej vtlačíme ovocie. Ukladáme ďalšiu vrstvu: piškóty, masa a ovocie. Na záver posypeme horkým kakaom.
 4. Nuž, nie je to diétna ponuka, ale určite zdravšia, domáca verzia, ktorú uprednostňujem pred tými hotovými z obchodu.

Dobrú chuť. Skúste aj náš recept na jednoduché tiramisu s mascarpone. Vyskúšajte aj výborný čokoládový cheesecake, osvedčený RECEPT