V centre Bratislavy na Zámockej ulici sa v stredu večer strieľalo. Páchateľ zastrelil dvoch mužov a zranil ženu, ktorú previezli do jednej z bratislavských nemocníc. Neskôr ho polícia našla mŕtveho

Streľba v Bratislave na Zámockej

Motívom streľby môže byť nenávisť voči LBGTI komunite. Denníku N to potvrdili dva od seba nezávislé zdroje. Terčom útoku boli návštevníci LGBTI baru Tepláreň, dvaja muži vo veku do 30 rokov, zranená žena je čašníčka.

Ako uviedli topky.skna miesto tragédie prišiel aj špeciálny prokurátor Daniel Lipšic. Podľa svedkov tragédie mal strelec polhodinu predtým čakať na svoje obete. Oboch strelil rovno do hlavy.

Polícia v noci pracovala s viacerými verziami – aj s možnosťou, že vrah obete poznal. Verejnosť požiadala “o minimalizovanie šírenia nepotvrdených informácií na sociálnych sieťach,” uviedla na sociálnej sieti s tým, že bude o prípade informovať.

"Dnes krátko po 19.00 h došlo na Zámockej ulici k streľbe. Prípadom sa aktuálne intenzívne zaoberajú viaceré útvary v pôsobnosti Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave. Len čo to situácia umožní, k prípadu poskytneme bližšie informácie," uviedlo v prvej informácii na sociálnej sieti Krajské riaditeľstvo Policajného zboru (PZ) v Bratislave.

Jedna z obyvateliek Zámockej ulice pre TASR priblížila, že počula minimálne sedem výstrelov. Na mieste sú podľa jej slov viaceré policajné autá aj záchranári.

Vallo: Myslím aj na LGBTI komunitu

Primátor hlavného mesta Matúš Vallo potvrdil, že situácia si vyžiadala v meste viaceré bezpečnostné opatrenia, ktoré stále trvajú. Polícia deklaruje, že sa prípadom intenzívne zaoberá. Po nedávnej tragédii na neďalekej zastávke Zochova zažíva podľa Valla Bratislava v krátkom čase ďalší tragický večer. Rodinám, priateľom a blízkym vyjadril úprimnú sústrasť.

"Myslím aj na LGBTI+ komunitu, ktorou tento čin otriasol. Aj keď povaha útoku nie je potvrdená, nešťastie sa udialo v podniku, v ktorom sa cítili prijatí a v bezpečí," uviedol bratislavský primátor.

Čaputová vyčíta správanie politikov

Nenávisť k menšine, dlhodobo živená i hlúpymi a nezodpovednými výrokmi politikov, stála nevinné ľudské životy. V statuse na sociálnej sieti to v reakcii na stredajšiu (12. 10.) tragédiu v Bratislave napísala prezidentka SR Zuzana Čaputová. 

"Tri roky hovorím, že aj slová sú zbraň. Že my politici sme zodpovední za každé jedno slovo, ktoré vyslovíme. Napriek tomu tu mnohí bezohľadne zapĺňajú priestor nenávisťou. Hnevá ma, že ani niektorí prokurátori a sudcovia verbálnym trestným činom neprikladajú dôležitosť a nepovažujú ich za nebezpečné," upozornila.