Využite miesto na stenách

Na steny toho môžete umiestniť omnoho viac, ako si myslíte. Hrnce, panvice, varešky. Všetko, čo potrebujete, je namontovať na ne zopár poličiek či háčikov a získate úložný priestor prakticky zadarmo.

Horná časť skriniek ako úložný priestor

Mnohé domácnosti zabúdajú, že horná časť skriniek umožňuje skladovanie. Asi nebude najpraktickejším riešením využiť získaný priestor pre veci, ktoré dennodenne používate. Môžete tam ale uložiť napríklad taniere alebo iné riady, ktoré vyťahujete len v prípade špeciálnych príležitostí.

Stavte na chladničkou s mrazničkou

Chladnička s mrazničkou vám vďaka svojmu praktickému usporiadaniu ušetrí veľa miesta. Časy, kedy domácnosti potrebovali dva spotrebiče - mrazničku aj chladničku, sú už dávno preč. Dnes si totiž môžete zaobstarať pohodlný kúsok - voľne stojacu chladničkou s mrazničkou umiestnenou v dolnej časti, ktorá je skvelou voľbou aj do malej kuchyne. Už si len stačí vybrať veľkosť, energetickú triedu a vlastnosti, ktorými musí vaša chladnička s mrazničkou oplývať a môžete začať plánovať, ako využijete ušetrený priestor.

Ku kuchynskému stolu umiestnite stoličky bez operadla

Stoličky bez operadla nielenže vyzerajú dizajnovo a esteticky príťažlivo, ale ušetria aj miesto v kuchyni. Vďaka ich stavbe ich môžete uskladniť pod kuchynským stolom vždy, keď na nich práve nebude nikto sedieť. Ich nespornou výhodou je tiež pomerne nízka cena, ktorá je presvedčivým argumentom pre mnohé domácnosti.

Uskladnite veci na oknách

Ak vám to veľkosť vnútornej parapety umožňuje, využite ju ako skladovací priestor. Najmä v prípade, pokiaľ máte v kuchyni ďalšie okno na vetranie.

Využite bočné steny aj spodok kuchynských skriniek

Odvážnou a zaujímavou voľbou je aj využiť spodnú časť skriniek. Možno si hovoríte, že spodná časť skriniek nič neudrží, opak je ale pravdou. Môžete na ňu namontovať háčiky, na ktoré zavesíte napríklad šálky, alebo použiť magnetické pásy ako originálne miesto pre koreničky. Bočné steny skriniek majú tiež svoje čaro. Pripevnite na ne poličky, háčiky a magnetické pásy a využite ich ako extra úložný priestor.

Používajte menšie spotrebiče

Spotrebiče dnes dostanete v rôznych veľkostiach. A povedzme si pravdu, v malej kuchyni asi miesto na luxusný kávovar, ktorý vám pripraví päť rôznych druhov kávy, nebude. Preto sa sústreďte iba na spotrebiče, ktoré nevyhnutne potrebujete. Za ostatné elektrospotrebiče nájdite náhradu alebo stavte na skladný a malý variant.

Stavte na zásuvku s organizérom

Na trhu nájdete mnoho zásuviek a šuplíkov, ktoré v sebe majú zabudované organizéry na hrnce, panvice, taniere alebo jedlo. Skutočne si stačí len vybrať.

Zbavte sa zbytočností

Všetko, čo nepotrebujete z kuchyne vyhoďte. A to bez akejkoľvek milosti. Neberte ohľad ani na dekorácie, ktoré zbytočne zaberajú miesto. Tie totiž do malých kuchýň, kde na každom centimetri záleží, nepatria.