Talianska maliarka Lavinia Fontana, savojská princezná a francúzska kráľovná Šarlota Savojská či najvýznamnejšia žena habsburskej dynastie a jediná žena, ktorá vládla na českom tróne Mária Terézia. Nie sú to len silné príbehy výnimočných žien.

V eshope Therese podľa silných žien pomenúvajú originálne toaletné stolíky v štýle vintage a provence. Ako miesto inšpirácie pre ženy, úžasný priestor na skrášľovanie a rozmaznávanie samých seba.

Kozmetický toaletný stolík s menom silnej ženy

“Všetky naše toaletné stolíky pomenovávame po slávnych a silných ženách, či už to boli panovníčky, političky, umelkyne alebo iné. Marie Thérese bol náš prvý toaletný stolík v ponuke a keďže Mária Terézia je jednou z najznámejších a najvýznamnejších panovníčok v našej oblasti, nebolo nad čím váhať,” vysvetľuje Jakub Továrňanský, prečo sa firma volá po silnej žene - Therese. 

Jakub Továrňanský z eshopu Therese.   Foto - therese.sk

Firmu vedie spolu s Ondrejom Turzom a Marekom Chalánym. Traja muži spolu podnikajú od vysokej školy a darí sa im aj so sortimentom, ktorý je určený pre ženy. “Snažíme sa trafiť do vkusu žien. Máme priateľky, ktoré nám rádia a vo firme pracuje kolegyňa, ktorá sa vie na veci pozrieť odborným okom. Nezanedbávame ani prieskum trhu a podnety od žien a zákazníčok,” vysvetľuje Jakub Továrňanský. 

A darí sa im. Cez eshop Therese dnes ponúkajú najväčší výber toaletných stolíkov a šperkovníc na trhu.

🛒  [Originálne šperkovnice, drevené, cestovné, kožené - kliknite tu:]

Šperkovnice. Foto - therese.sk

To ukazuje, že toaletný stolík už dávno ženy nespájajú len s panovníčkami, či s  Madame de Pompadour. Milenka francúzskeho kráľa Ľudovíta XV. za toaletným stolíkom často pózovala aj na rôznych maľbách. 

“V minulosti si tento kus nábytku mohli dovoliť len šľachtičné a až neskôr, koncom 19. a začiatkom 20. storočia sa rozšíril vďaka rastu životnej úrovne väčších skupín obyvateľstva,” súhlasí aj Továrňanský. Socializmus, ktorý staval skôr na priemernosti a na tom, aby človek nevytŕčal z davu, nedával na skrášľovanie a podobné procedúry priestor.

🛒  [Originálne toaletné stolíky v štýle vintage a provence - kliknite tu:]

Toaletné stolíky.  Foto - Therese

“Žena mala buď pracovať alebo sa starať o rodinu. Až v posledných rokoch, čo je opäť spojené s rastom životnej úrovne, sa tento produkt stal znova obľúbený a vyhľadávaný,” dodáva Továrňanský.

Moderný toaletný stolík podľa Constance Arles

Najobľúbenejší toaletný stolík je momentálne model Constance Arles, pomenovaný podľa francúzskej kráľovnej. “Spája v sebe prvky praktickosti, množstva úložného priestoru a zároveň pomerne nízkej ceny,” vysvetľuje Továrňanský.

Cez eshop Therese si môžete kúpiť rôzne typy toaletných stolíkov.  Môžete si vybrať podľa farby (biela, čierna, sivá, hnedá, ružová), aby ste doladili toaletný stolík k farbe nábytku doma. Ale vyberať môžete aj podľa štýlov - vintage, provence alebo moderný. 

Toaletný stolík Constance Arles.  Foto - therese.sk

 

Nakupujú hlavne ženy - od študentiek po seniorky. Príde však aj veľa mužov, aby našlo zaujímavý darček pre svoje partnerky či manželky. Kupujú toaletné stolíky, ale aj šperkovnice, zrkadlá a parfumy, všetko, čo k dokonalosti toaletného stolíka patrí. “Šperkovnice sú vynikajúce doplnky, ktoré pomôžu udržovať poriadok v šperkoch a ďalších módnych doplnkoch,” dodáva Továrňanský. 

Najviac však idú na odbyt toaletné stolíky so silnými menami. “Potešilo nás, že spojenie so silnými ženami histórie oslovilo aj zákazníčky a veľmi rýchlo sa s touto témou stotožnili,” dodáva Jakub Továrňanský.