Skvelý avokádový tatarák. Jednoduchý, rýchly, chutný. Recept na tatarák z avokáda so značkou Ženy v meste, ktorý si určite obľúbite. Fantastický tatarák bez mäsa, keď vás prekvapí návšteva. 

Zdravý avokádový tatarák - fotorecept kliknite

Kuchyňa portálu Ženy v meste myslí na všetkých. V ponuke máme nielen recept na pravý tatársky biftek z mäsa, pripravili sme aj verzie tatarákov z rýb a cukety. Vyberte si podľa svojej chuti.

Avokádo je skvelé ovocie. Prospieva nielen nášmu srdcu, ale aj cievam, štíhlej línii, očiam, kostiam, pôsobí protizápalovo a antioxidačne. Je plné živín a vitamínov.

Prečítajte si zaujímavý bog, ktorý sme pre vás pripravili avokádo je super ovocie, čo všetko by sme mali vedieť, účinky, použitie, recepty - kliknite 

Dnes prinášame novinku, zdravý avokádový tatarák, recept na tatarák z avokáda. Skvelé tataráky z dielne kuchyne portálu Ženy v meste. Prípadne skúste videorecept na avokádovú nátierku.

 

Recept originál najlepší tatársky biftek, recept ako pripraviť pravý tatarák

Zdravý avokádový tatarák, recept ako pripraviť tatarák z avokáda

  • Čas prípravy: 10 minút
  • Počet porcií: 2

 

 

Fantastický avokádový tatarák - ingrediencie

  • 1 ks zrelé avokádo
  • 1 ks menšia cibuľa
  • na dochutenie: 2 polievkové lyžice kečupu (jemného alebo ostrého), 1 polievková lyžica horčice, 1 kávová lyžička worchestrovej omáčky, 1 kávová lyžička medu, kajenské alebo chilli korenie (podľa chuti)
  • na dozdobenie: pažítka, petržlenová vňať

 

 

Zdravý avokádový tatarák. Foto - Nela

 

Fantastický avokádový tatarák - postup receptu 

  1. Zrelé avokádo rozpolíme, odstránime kôstku a vydlabeme. Dužinu pridáme do mixéra s nožmi spolu s rozpolenou cibuľou.
  2. Rozmixujeme do požadovanej konzistencie. Pridáme kečup, horčicu, worchestrovú omáčku, med a obľúbené pálivé korenie. 
  3. Premiešame a doladíme tú správnu chuť. Avokádový tatarák je dobré uložiť do chladu aspoň na 20 minút, prepoja sa chute. 

Tip na záver: Náš zdravý avokádový tatarák chutí úžasne na hriankach, opečených bagetkách, ktoré sme potreli rozpoleným cesnakom. Je nielen zdravý a ľahký, ale aj veľmi chutný. Doprajte si avokádový tataráčik bez výčitiek.

Dobrú tatarákovú chuť.
 
 

Inšpirujte sa najlepší sleďový tatarák, zdravý tatarák z rýb