Skvelý avokádový tatarák. Jednoduchý, rýchly, chutný. Recept na tatarák z avokáda so značkou Ženy v meste, ktorý si určite obľúbite. Fantastický tatarák bez mäsa, keď vás prekvapí návšteva. 

Zdravý avokádový tatarák - fotorecept kliknite

Kuchyňa portálu Ženy v meste myslí na všetkých. V ponuke máme nielen recept na pravý tatársky biftek z mäsa, pripravili sme aj verzie tatarákov z rýb a cukety. Vyberte si podľa svojej chuti.

Avokádo je skvelé ovocie. Prospieva nielen nášmu srdcu, ale aj cievam, štíhlej línii, očiam, kostiam, pôsobí protizápalovo a antioxidačne. Je plné živín a vitamínov.

Prečítajte si zaujímavý bog, ktorý sme pre vás pripravili avokádo je super ovocie, čo všetko by sme mali vedieť, účinky, použitie, recepty - kliknite 

Dnes prinášame novinku, zdravý avokádový tatarák, recept na tatarák z avokáda. Skvelé tataráky z dielne kuchyne portálu Ženy v meste. Prípadne skúste videorecept na avokádovú nátierku. Ale tu je aj rýchla pomazánka na chlebíčky.

 

Recept originál najlepší tatársky biftek, recept ako pripraviť pravý tatarák

Zdravý avokádový tatarák, recept ako pripraviť tatarák z avokáda

  • Čas prípravy: 10 minút
  • Počet porcií: 2

 

 

Fantastický avokádový tatarák - ingrediencie

  • 1 ks zrelé avokádo
  • 1 ks menšia cibuľa
  • na dochutenie: 2 polievkové lyžice kečupu (jemného alebo ostrého), 1 polievková lyžica horčice, 1 kávová lyžička worchestrovej omáčky, 1 kávová lyžička medu, kajenské alebo chilli korenie (podľa chuti)
  • na dozdobenie: pažítka, petržlenová vňať

 

 

Zdravý avokádový tatarák. Foto - Nela

 

Fantastický avokádový tatarák - postup receptu 

  1. Zrelé avokádo rozpolíme, odstránime kôstku a vydlabeme. Dužinu pridáme do mixéra s nožmi spolu s rozpolenou cibuľou.
  2. Rozmixujeme do požadovanej konzistencie. Pridáme kečup, horčicu, worchestrovú omáčku, med a obľúbené pálivé korenie. 
  3. Premiešame a doladíme tú správnu chuť. Avokádový tatarák je dobré uložiť do chladu aspoň na 20 minút, prepoja sa chute. 

Tip na záver: Náš zdravý avokádový tatarák chutí úžasne na hriankach, opečených bagetkách, ktoré sme potreli rozpoleným cesnakom. Je nielen zdravý a ľahký, ale aj veľmi chutný. Doprajte si avokádový tataráčik bez výčitiek.

Dobrú tatarákovú chuť. Skúste aj náš recept na dokonalý tatarák.
 
 

Inšpirujte sa najlepší sleďový tatarák, zdravý tatarák z rýb