Myslite počas slnečných dní na zaslúžený relax. Potrebuje ho nielen vaše telo, ale aj vaša myseľ. Dopriať si ho môžete napríklad v bazéne.

Výhody plávania a pobytu na slnku

benefitoch pobytov na slnku ponímajú aj dávnejšie štúdie. Samozrejme, všetko treba brať s mierou a pred najprudším slnkom sa patrične chrániť. Keď si to však po náročnom dni namierite do vášho domáceho bazéna, určite urobíte dobre. Ľahkým plávaním si zas výborne uvoľníte stuhnuté svalstvo, znížite napätie v kĺboch aj telesný tuk, zvýšite fyzickú silu a celkovo zregenerujete.

Zaujímavosť: Podľa štúdie z roku 2015 má plávanie u žien stredného veku priaznivý vplyv na upravovanie hladiny krvných lipidov, ktoré spôsobujú kardiovaskulárne poruchy. Na druhej strane, súvisiace štúdie, ktoré sumarizujú a analyzujú podobné faktory v prípade žien stredného veku, tieto skutočnosti úplne nepotvrdzujú. Vyššie zmieňované benefity plávania však nemožno spochybňovať.

Spojte užitočné s príjemným

Plávanie a slnenie môžete kombinovať s príjemným oddychom na nafukovačke alebo nafukovacom kolese. Na tieto obľúbené letné produkty natrafíte aj pri prehliadaní Billa letáku. Okrem toho v ňom nájdete aj rôzne druhy osviežujúceho ovocia, vďaka ktorému si váš oddych v bazéne vychutnáte ešte viac. Môžeme preto bez pochýb konštatovať, že doslova a do písmena spojíte užitočné s tým príjemným.

Ilustračné foto - pexels.com

Čo všetko si vziať k bazénu?

Z predchádzajúcich riadkov vyplýva, že okrem nafukovačky a zdravého snacku by vo vašej bazénovej výbave nemal chýbať ani opaľovací krém či olej. Popritom ale nezabúdajte ani na nasledovné:

● pokrývka hlavy – šiltovka, klobúk alebo šatka. Niečo z toho budete počas horúcich letných dní pri bazéne jednoznačne potrebovať. Nielenže ide o funkčný doplnok, ktorý vás ušetrí prípadnej bolesti hlavy od prudkého slnka, ale ešte k tomu ním môžete sviežo doladiť váš letný outfit.

● slnečné okuliare – samé o sebe predstavujú azda najnevyhnutnejší módny doplnok leta. Ako v predošlom prípade, aj slnečné okuliare majú dvojakú funkciu. Tak ako chránia vaše oči, tak vám dodávajú štýl.

● balzam na pery – pre mnohých ľudí je letný boj so suchými perami vopred prehratou záležitosťou. Avšak, keď budete mať zakaždým pri sebe ošetrujúci balzam, suché pery vám nebudú robiť starosti.

 fľaška s vodou – síce ju uvádzame až na štvrtom mieste, no fľaška s vodou je akousi alfou a omegou letnej bazénovej výbavy. Dodržiavajte pitný režim, aby vás na slnku nebolela hlava. A mimochodom, pravidelným pitným režimom najlepšie predídete nepríjemne suchým perám.

● uterák/osuška – prípadne oboje. Zatiaľ čo na osuške môžete bezstarostne ležať pri bazéne pokojne aj celý deň, uterák sa vám zíde po vyjdení z bazéna. Alebo si zvolíte ako alternatívu osušky pohodlnejšiu karimatku či ešte komfortnejšie lehátko?

 niečo pre zábavu – kým pre športovejšie povahy bude skvelou voľbou napríklad nafukovací balón alebo loptička, menej aktívne povahy ocenia knihu, časopis, krížovky, karty či iné spoločenské hry.

● náhradné plavky – a na záver máme pre vás ešte jeden tip. K zdravému oddychu pri bazéne určite patria aj náhradné plavky. Keď totiž vyjdete z vody a situácia vám to umožní, vymeňte si mokré plavky za suché. Bezpečne tak predídete možným nepríjemnostiam súvisiacim s močovými cestami.