Výborná krémová tekvicová polievka s kokosovým mliekom. K jeseni patria tekvice a určite aj tento recept na výbornú polievku z kuchyne portálu Ženy v meste.

Krémová tekvicová polievka s kokosovým mliekom

Vyskúšajte si uvariť polievku napríklad z oranžovej tekvice hokaido podľa nášho receptu. Keď prichádza jeseň, kráľovnou sa stáva tekvica. Je veľmi chutná, zdravá, dobré zasýti a zohreje.

Oranžové Hokkaido vám pomôže z tela vyplaviť toxíny, obsahuje veľa betakaroténu. Tekvica je tiež bohatá na draslík, fosfor, horčík, vápnik a železo, ale aj na vitamíny.

Vďaka konzumácii tekvice si telo vytvorí potrebné A vitamíny, získa C, E a vitamíny skupiny B. Napriek tomu, že ste možno už vyskúšali veľa receptov na dyňovú polievku, predvediem Vám ten môj, podľa ktorého ju rada varím.

Je to také jesenné slnko, ktoré zohreje a posilni. Tu sú naše 3 skvelé recepty z tekvice Hokkaido. Vyskúšajte aj recept na klasickú Hokkaido polievku a tu je naša kapustnica s klobásou. A tu je tradičná ostrokyslá polievka.

 

 

Krémová tekvicová polievka s kokosovým mliekom - Ingrediencie

 • dyňa či tekvica (najradšej mám hokkaido),
 • kokosové mlieko,
 • zázvor (čerstvý strúhaný alebo práškový),
 • soľ, čierne korenie,
 • kurkuma, tabasco (pre tých, čo majú radi pikantnejšie),
 • slnečnicové semiačka alebo mandľové lupienky,

 

 

Krémová tekvicová polievka s kokosovým mliekom. Foto - Malgorzata Wojcieszynska 

 

Postup receptu

 1. Tekvicu nakrájať na drobné kocky. Pokiaľ máte hokkaido, nemusíte dávať šupu dole, lebo tá je jedlá a počas varenia zmäkne.
 2. Nakrájanú tekvicu dáme do hrnca a zalejeme troškou vody tak, aby nakrájané kocky zakryla.
 3. Varíme asi pol až tri štvrte hodiny pokiaľ nezmäkne. Pridáme korenie podľa chuti a všetko spolu zmixujeme. Na záver pridáme kokosové mlieko.
 4. Na suchej panvici opražíme slnečnicové semiačka alebo mandľové lupienky. Polievku servírujte posypanú semiačkami alebo lupienkami.
 5. Slnečný jesenný pozdrav, Vám chuťou, ale aj farbou urobí vždy dobrú náladu. 

Dobrú chuť.  Vybrali sme pre vás aj recept na najlepšiu krémovú cviklovú polievku, zdravý RECEPT . A tu je recept na kyslú tekvicovú polievkuSkúste aj ako chutí naša Hokkaido krémová polievka so smotanou.