Fantastická brokolicová polievka, recept originál. Nečakaná návšteva na večeru? Vyskúšajte ich pohostiť brokolicovou polievkou podľa nášho receptu.

Fantastická brokolicová polievka

Základom je brokolicová polievka. Začalo sa to SMS správou, ktorú som dostala od dcérky, keď sa vracala z pretekov z Francúzska: „Ahoj mami. Prosím nehnevaj sa, ale mohla by som ťa veľmi pekne poprosiť, či by si mi večer, keď sa vrátime z dlhej cesty autom, nenavarila niečo dobré a teplé?

Vyhodia ma rovno doma a potom pôjdu do Maďarska, tak by sme sa najedli všetci 5-ti. Dúfam, že sa nenahneváš. Ďakujem ti veľmi pekne“. Riešenie? Brokolicová polievka.

Obarilo ma. Po prvé, že ma moja dcéra, ako neustále zaneprázdnenú matku, musí prosiť o teplé jedlo a ešte sa ospravedlňuje. Po druhé, že nestihnem pripraviť prezentáciu, na ktorej som práve robila, a po tretie, že sa k nám valí niekoľko Maďarov olympionikov, ktorých si treba patrične uctiť.

Nehovoriac o tom, že ich domáca kuchyňa je preslávená po celom svete. Išlo doslova o sekundy.  Alebo vyskúšajte recept na karfiolovú polievku. Tu je naša talianska paradajková polievka.

Vybrali sme pre vás aj recept na skvelú paradajkovú polievku - kliknite

 

 

V našej kuchyni nastalo niečo, čo viem len ťažko opísať. Výsledkom bolo zapečené mäso, ktoré vraj chutilo, ale hlavne brokolicová polievka, ktorú som vlastne ani nestihla zvlášť naložiť do taniera a odfotiť. Tak sa po nej zaprášilo!

Vybrali sme pre vás aj - najlepšia fazuľová polievka. Tradičný RECEPT (a bez múky)

Fantastická brokolicová polievka - ingrediencie

 • maslo
 • 5 strúčikov cesnaku
 • 6 stredných zemiakov
 • 1 väčšia brokolica
 • 3 kocky zeleninového bujónu
 • 5 stredných mrkiev
 • kyslá smotana
 • curry korenie
 • soľ
 • tekvicový olej

Poslať ako nákupný zoznam na e-mail
O chvíľu vám príde váš nákupný zoznam.

 

Brokolicová polievka. Foto - Lucia Tomečková

 

Fantastická brokolicová polievka - postup receptu

 1. Na masle, ktorým nikdy nešetrím pre jeho jemnú chuť, opražím cesnak do ružova. Pridám nakrájanú brokolicu a zemiaky, bujón a koreniny. Dobre rozvarím. Neskôr rozmixujem ponorným mixérom.
 2. Popritom si nastrúham mrkvu, ktorú uvarím v menšom hrnci. Do rozmixovanej zeleniny potom už pridám iba kyslú smotanu, prevediem varom a ešte raz premixujem.
 3. Uvarenú mrkvu scedím cez sitko, vodu z nej vlejem do polievky. Nechám prejsť varom a na záver už iba pridám mrkvu.
 4. Premiešam a polievka, po ktorej sa u nás doma len zaprášilo je hotová. Na tanieroch môžeme pokvapkať tekvicovým olejom.

Dobrú chuť. A tu je zase klasická brokolicová polievka.

Vybrali sme pre vás aj recept - výborná zeleninová polievka s krupicovými haluškami