Klasická brokolicová polievka z domácej kuchyne má niekoľko výhod. Dokážete ju pripraviť rýchlo, je chutná a zdravá. Vyskúšajte rokmi overený recept od webu ženy v meste.

Klasická brokolicová polievka

Je výborná. Klasická brokolicová polievka je overený recept na chutné polievku. Výber ingrediencií ako brokolica, zemiaky, mrkva a cestoviny zaručuje, že polievka bude nielen výborne chutiť, ale bude aj výživná a zahreje v prípade nepriaznivého počasia, čo sú významné dôvody, prečo si takúto polievku pripraviť doma.

 • Zdravotné prínosy: Brokolica je superpotravina bohatá na vitamíny, minerály a antioxidanty, ktoré podporujú zdravie. Mrkva pridáva ďalšiu dávku vitamínov a zemiaky sú zdrojom sacharidov a vlákniny. Táto kombinácia ingrediencií poskytuje vyváženú a výživnú polievku.
 • Hospodárny výber: Domáca príprava klasickej brokolicovej polievky je obvykle nákladovo efektívnejšia ako nákup hotových polievok alebo jedál v reštaurácii. Ingrediencie ako brokolica, zemiaky a mrkva sú cenovo dostupné a ľahko dostupné.
 • Prispôsobenie chuti: Keď si polievku pripravujete doma, máte plnú kontrolu nad prísadami a koreninami. Môžete pridať alebo ubrať soľ, vegetu alebo iné koreniny podľa vlastnej chuti a zdravotných potrieb.
 • Kontrola kvality: Pri domácej príprave viete presne, čo do polievky pridávate, čo je dôležité pre ľudí s alergiami alebo diétnymi obmedzeniami. Tiež môžete použiť čerstvé a kvalitné suroviny.
 • Komfort a pohodlie: Nič sa nevyrovná pohodliu teplej domácej polievky, ktorá poskytuje útulný pocit, obzvlášť v chladných alebo daždivých dňoch.
 • Rodinné chvíle: Varenie jedla doma môže byť tiež skvelou aktivitou, ktorá spája rodinu. Spoločné chvíle môže byť príležitosťou na učenie, zdieľanie a vytváranie spomienok. Klasická brokolicová polievka vonia domovom.

Zeleninová je naozaj zdravá

Zeleninová polievka predstavuje nielen lahodný, ale aj veľmi zdravý prvok stravovania, ktorý prináša mnohé výhody. Sú bohaté na vitamíny, minerály, vlákninu a antioxidanty, čo z nich robí skvelý zdroj živín pre naše telo.

Vysoký obsah vlákniny v zelenine tiež podporuje zdravé trávenie a môže pomôcť pri prevencii zápchy. Ďalším plusom je, že sú často nízkokalorické, a preto ideálne pre ľudí, ktorí sa snažia schudnúť alebo si udržiavať zdravú hmotnosť.

Polievky sú tiež výborným zdrojom hydratácie, čo je dôležité pre udržanie zdravia nášho tela. Okrem toho sú zeleninové polievky veľmi flexibilné - môžete si ich prispôsobiť podľa vlastných chutí alebo podľa toho, akú zeleninu máte práve k dispozícii. Toto využitie zvyškov zeleniny tiež prispieva k zníženiu plytvania potravinami a ušetreniu peňazí.

Z ekologického hľadiska je výroba zeleniny obvykle spojená s nižším uhlíkovým odtlačkom v porovnaní s produkciou mäsa, čo z zeleninových polievok robí šetrnejšiu voľbu pre našu planétu. Sú tiež ideálnou voľbou pre vegetariánov a vegánov.

Klasická brokolcivoá polievka je krásnym príkladom polievok, ktoré poskytujú pocit tepla a útulnosti, a sú perfektné na zahriatie počas chladných dní alebo keď sa cítite pod psa.

Či už hľadáte zdravú voľbu, chcete šetriť, alebo jednoducho hľadáte pohodlný a lahodný pokrm, zeleninové polievky sú vynikajúcou voľbou. Vyskúšajte aj náš recept na cesnakovú polievku, alebo krémovú hokkaido polievku.

Samozrejme výborne chutí aj krémová brokolicová polievka. Vyskúšajte aj ďalšie recepty na naše polievky. Tu je aj recept na slovenskú kulajdu.

Ingrediencie

 • pol kilogramu brokolice,
 • 100 gramov obľúbených cestovín,
 • 3 stredné zemiaky,
 • 3 mrkvy,
 • soľ,
 • vegeta,
 • bravčová masť, alebo olej.

Poslať ako nákupný zoznam na e-mail
O chvíľu vám príde váš nákupný zoznam.

Postup receptu

 1. Na oleji poopekáme nakrájanú mrkvu. Tiež na kocky nakrájané zemiaky, zalejeme vodou, osolíme, dáme vegetu a varíme asi 20 minút.


   
 2. Pridáme brokolicu, ak treba ešte dolejeme trochu vody a varíme už len max. 5 minút.


   
 3. Do polievky dáme úplne na záver variť drobnú cestovinu, ochutnáme, ak treba ešte dochutíme soľou.

Dobrú chuť. Vyskúšajte aj náš recept na francúzsku polievku.

Videorecept