Zdravá mrkvová polievka s pomarančom, domáci recept. Vyskúšajte výborný recept na chutnú polievku z mrkvy a pomarančov z kuchyne portálu Ženy v meste.

Zdravá mrkvová polievka s pomarančom - fotorecept kliknite

Na jedno z podujatí Žien v meste som dostala za úlohu pripraviť k osviežujúcim nápojom pomaranče, nakrájané na kolieska.

Poznáte to určite, ženy väčšinou radšej pripravia viac do zásoby, ako keby malo na stole niečo chýbať –  tak tie zvyšné nakrájané na kolieska pomaranče som si doniesla naspäť domov.

Čo s nimi? Rozmýšľala som, ako ovocie využiť, aby nezoschlo a nepokazilo sa. A tak som vymyslela, že z toho bude polievka oranžovej farby. A predstavte si, podarila sa tak, že odvtedy je natrvalo v menu našej domácnosti. 🍊

Vybrali sme pre vás aj recept na výbornú zemiakovo cesnakovú polievku, praktický RECEPT

 

 

Mrkvová polievka s pomarančom - ingrediencie

 • 800 g mrkvy
 • 1 batata
 • 1 lyžica masla
 • 1 lyžica sušeného zázvoru
 • bujón
 • 2 dcl pomarančovej šťavy
 • 2 – 3 na kolieska nakrájané pomaranče
 • korenie podľa chuti: čierne korenie, soľ, štipka čili

Poslať ako nákupný zoznam na e-mail
O chvíľu vám príde váš nákupný zoznam.

 

Zdravá mrkvová polievka s pomarančom, domáci recept. Foto - Malgorzata Wojcieszynska

 

Mrkvová polievka s pomarančom - postup receptu

 1. Mrkvu a batatu ošúpeme, nakrájame a opražíme na masle. Potom zalejeme bujónom a varíme, až kým nezmäknú. Následne mäkkú zeleninu okoreníme a zmixujeme. Dôkladne umyjeme pomaranče (ja umývam jarou v teplej vode a dobre opláchnem). Pozor: šupu nedávame dole!
 2. Ovocie nakrájame na kolieska. Polovicu z nich plus pomarančovú šťavu pridáme do zmixovanej polievky. Všetko spolu povaríme cca 3 minúty. Polievku ozdobíme zvyšnými pomarančovými kolieskami.
 3. Táto polievka vaše oči určite poteší. Nielen preto, že oranžová je pekná, ale aj preto, že ingrediencie, ktoré k nej použijeme, ako napríklad mrkva, majú práve pre náš zrak blahodárne účinky.

Dobrú chuť. 🍊

Vyskúšajte aj recept výbornú šošovicovú polievku, netradičný RECEPT 👌