Najrýchlejšie zeleninové rizoto z tarhone. Vyskúšajte jednoduchý recept z kuchyne portálu Ženy v meste. Určite vám zachutí.

Zeleninové rizoto z tarhone - fotorecept kliknite

Keď som prvý krát hľadala tarhoňu v obchode, vôbec som netušila, že je to cestovina, tie malé guličky. Je veľmi obľúbená predovšetkým u detí. Vyskúšajte naše jednoduché zeleninové rizoto z tarhone. Je veľmi chutné, určite ho nepokazíte.

Portál Ženy v meste vám ponúka opäť skvelý recept, ktorý sa oplatí vyskúšať. Pripravte si ľahký obed či večeru. Naše zeleninové rizoto z tarhone chutí fantasticky.

Vyskúšajte aj recept na najlepší granadír alebo granadiersky pochod

 

Výborné zeleninové rizoto z tarhone

 • Počet porcií: 4-5 osôb
 • Čas prípravy: 30 minút

 

 

Zeleninové rizoto z tarhone - ingrediencie

 • 4 pohár/800 g tarhoňa (môžeme použiť pšeničnú, bezvaječnú, špaldovú alebo celozrnnú)
 • 6 pohár vlažná voda (je potrebné zachovať pomer 1:1,5)
 • 700 g obľúbená mrazená zelenina (hrášok, kukurica, mrkva a pod.)
 • 1 ks cibuľa
 • 6 zarovnaná polievková lyžica maslo (4 lyžice do tarhone, 2 lyžice zelenina)
 • soľ podľa potreby
 • nastrúhaný syr (parmezán, eidam, mozzarella, gouda, tofu)

 

na ozdobenie: petržlenová vňať, pažítka, bazalka

 

 

Recept na zeleninové rizoto z tarhone. Foto - Nela

 

Zeleninové rizoto z tarhone - postup receptu

 1. Najprv si pripravíme tarhoňu. Z množstva 800 g mi vyšli 4 poháre tarhone. Pamätajme, že musíme zachovať pomer 1:1,5. Čiže ak použijeme pohár tarhone, potrebujeme 1,5 pohára vody.
 2. Cibuľu si očistíme, rozdelíme napoly a spolu s tarhoňou nasucho opražíme 5-10 minút dozlatista, aby pekne zavoňala. Dávame pozor, aby sa nepripálila. Najlepšie je použiť kvalitnú panvicu alebo kastról s nepripaľujúcim sa povrchom.
 3. Odstavíme a pridáme maslo, premiešame, aby sa rozpustilo. Zalejeme vlažnou vodou (6 pohárov) a osolíme podľa chuti.
 4. Vrátime na sporák, necháme zovrieť, premiešame a prikryjeme. Dusíme cca 10-15 minút na miernom ohni, podľa druhu cestoviny. Tarhoňu odstavíme a necháme ešte prikrytú ďalších 15-20 minút, aby došla. 
 5. Mrazenú zeleninu dáme do kastrólika, pridáme iba trošku vody (aby sa voda odparila, ale zároveň zelenina nepripálila). Osolíme a pod pokrievkou na miernou ohni dusíme 10-15 minút – podľa druhu zeleniny. Nakoniec pridáme dve lyžice masla, premiešame a prikryjeme, aby zelenina nevychladla.
 6. Na záver zmiešame tarhoňu s udusenou zeleninou. Nastrúhame syr (nemusíme), premiešame a dozdobíme bylinkami. Ak zvolíme verziu delenej stravy, použijeme bezvaječnú cestovinu a nastrúhame syr tofu.

Dobrú chuť.

Vyskúšajte aj recept na fantastické cestoviny s cuketou