Skvelý malinový koláč s kakaom, bezlepkový recept. Roky som nepiekla, a začala som, až keď mi diagnostikovali celiakiu a zrazu som hocijaké sladké jesť nemohla.

Zdravý malinový koláč s kakaom, bezlepkový - fotorecept kliknite

Nikdy som nevedela piecť. A to aj napriek tomu, že som preto urobila maximum. Zmierila sa s tým celá rodina, tak až tak netrpím pocitom totálneho ženského zlyhania. Najhoršie však bolo, keď mi po 35 diagnostikovali celiakiu.

Liečiť sa dá iba bezlepkovou diétou, čo spôsobila, že som okamžite dostala chuť na domáce pečené, ktoré som predtým nikdy nevyhľadávala. Bola to trauma. Pozerať sa na ľudí, ktorí si môžu dopriať sladké výmysly všetkého druhu, ktorých som sa predtým sotva dotkla.

Roky som domáci koláč nemala v ústach. Raz som videla piecť koláč 11-ročného chlapca. Robil to tak jednoducho a šikovne, že som si povedala, že to by som snáď mohla zvládnuť aj ja s malou obmenou. A tu je výsledok - aj vo variante pre „lepkáčov.“

Vyskúšajte aj recept na výborný hrnčekový jablkový koláč, osvedčený RECEPT 🍏

 

 

Zdravý malinový koláč s kakaom, bezlepkový - ingrediencie

 • 2 vajcia
 • hrnček práškového cukru
 • ½ hrnček oleja, dávam olivový
 • hrnček mlieka (používam aj sójové vanilkové)
 • 2 hrnčeky akejkoľvek bezlepkovej – robila som už aj z chlebovej (polohrubej múky)
 • 1 kypriaci prášok
 • 1 menšia fľaša malinového kompótu
 • 2PL medu
 • hrnček kakaa

Poslať ako nákupný zoznam na e-mail
O chvíľu vám príde váš nákupný zoznam.

 

Skvelý malinový koláč s kakaom, bezlepkový. Foto - Lucia Tomečková

 

Zdravý malinový koláč s kakaom, bezlepkový - postup receptu

 1. Vajcia vymiešam s cukrom, pridám olej, mlieko, múku, med a kypriaci prášok. Všetko dôkladne vymiešam. Do Jánskeho misy s vyšším okrajom  dám papier na pečenie ak ide koláč z domu z domu, ak nie, mysu trochu potriem olejom. Jemne.
 2. Vymiešanú zmes  nalejem do misy, maliny zlejem z vody, ktorú ale odložím. Poukladám ich rovnomerne po koláči a hrubo zasypem kakaom zmiešaným s práškovým cukrom. Vo vyhriatej rúre na 170°C pečiem 30 minút. Keď koláč vyberiem z rúry, ešte  teplý ho rovnomerne polejem vodou z malinového kompótu.
 3. Neviem, či ma moji klamú zo súcitu, alebo som už za tie bezlepkové roky prišla o naozajstnú schopnosť precítiť chuť, ale nám koláč veľmi chutí. Dajte vedieť, či aj vám.

Dobrú chuť. 👌

Vybrali sme pre vás aj recept na svieži hrnčekový ovocný koláč, osvedčený recept 🍓