Najchutnejší jablkový koláč má svoj legendárny hrnčekový recept, jednoduchý na prípravu. Chuť jablkového koláča nesklame. A na prípravu jablkového koláče otrebujete len hrnček! A áno, ešte aj jablká

Jablkový koláč

Tento hrnčekový recept na jablkový koláč sa naozaj podaril. Jablkové koláče sú nielen u nás skutočná tradícia a domáce recepty ako si pripraviť túto pochúťku sa doslova dedia. Tiež sme pre vás pripravili jeden rodinný recept na hrnčekový jablkový koláč od babičky.

Máte deň plný energie, alebo naopak ten lenivý. Jablkovému koláču plnému skvelej chuti neodoláte. Recept je rýchly, hrnčekový a naozaj nenáročný. Vhodný na každú príležitosť a rovnako počas sezóny zberu jabĺk ako aj mimo nej.

Ak chceme zvoliť verziu pre celiatikov, použite bezlepkovú múku. Tento náš dlhými rokmi odskúšaný recept má aj skvelé hodnotenia našich čitateliek a tisíce zdieľaní na facebooku

Vyskúšajte overený recept z kuchyne portálu Ženy v meste. Verím, že vám náš recept na najlepší jablkový koláč bude chutiť a budete sa k nemu vracať znova a znova. A vyskúšajte aj overený recept na jablčník, alebo babkin jablkový koláč. Alebo prípadne tvarohový koláč. Máme aj recept na jablkové pité. Tu sú aj ďalšie recepty na jablkový koláč.

Ingrediencie na prípravu jablkového koláča

 (hrnček 0,2l)

Poslať ako nákupný zoznam na e-mail
O chvíľu vám príde váš nákupný zoznam.

 

Postup hrnčekového receptu

  1. Pripravíme si jablká si očistíme, nastrúhame nahrubo (cca 700g). V miske si vymiešame všetky suroviny: múku, cukor, mlieko, olej, vajcia, škoricu (nemusíme), kakao (nemusíme),  sódu bikarbónu, prášok do pečiva. Pridáme jabĺčka a spojíme.


     
  2. Väčší  plech (cca30x40) si vystelieme papierom na pečenie, vylejeme cesto a pečieme pri teplote 180oC približne 30 minút. Ak máme plech menší, koláčik bude vyšší, pečieme dlhšie pri nižšej teplote 170oC, aby sa prepiekol.


     
  3. Po upečení ho potrieme ľubovoľným džemom a polejeme rozpustenou čokoládou. Pred podávaním ho môžeme ešte vylepšiť, ozdobiť šľahačkou alebo čerstvým ovocím.

  4. Pripravte si tento skvelý jablkový koláč aj podľa našej fotogalérie - kliknite. Dobrú chuť a vyskúšajte aj recept na výbornú hrnčekovú bublaninu

Videorecept