Hriešne dobré čokoládové brownie nenechá nikoho ľahostajným. Brownie podľa receptu z blogu qchenne inspiracje, sme vyskúšali a jeho chuť sme dlho spomínali. Je to ponuka pre gurmánov, ale určite nie na každodenné maškrtenie, lebo koláč je vysoko kalorický. No, ale veď z času na čas môžeme zhrešiť, najmä, keď nás počasie nerozmaznáva. A brownie vie dobré naladiť a čokoláda (v malom množstve) je aj zdravá!

Čokoládové brownies - Ingrediencie:

250 gramov horkej čokolády

250 gramov masla

¾ pohára trstinového cukru

75 gramov špaldovej múky

3 vajíčka

1/2 pohára vody

pohár višní alebo malín naložených v alkohole

Postup - čokoládové brownies:

V hrnci uvarte vodu, pridajte cukor a poriadne vymiešajte, až kým sa nerozpustí. Pridajte čokoládu a maslo a miešajte, až kým sa všetky ingrediencie nespoja. Hrniec odstavte bokom, aby masa vychladla.

V druhej nádobe zamiešajte vajíčka s múkou a postupne pridávajte čokoládovú masu. Na záver zamiešajte do masy ovocie. Masu naložte na vymastenú okrúhlu formu s priemerom 22 cm, dajte ju do predhriatej teplovzdušnej  trúby na 180 stupňov a pečte 25 minút. Brownie môžete poliať čokoládou a ozdobiť mandľovými lupienkami.

Tento recept si pokojne môžete odložiť na výnimočné príležitosti, ak chcete urobiť dojem na hostí - úspech je zaručený. Pozor na opojnú úlohu ovocia, ktoré je nasiaknuté alkoholom.