Najlepšie čokoládové brownies, recept originál. Vyskúšali sme za vás recept na čokoládové brownie z blogu qchenne inspiracje. Je úžasné! Odporúčame!

Najlepšie čokoládové brownies - fotorecept kliknite

Hriešne dobré čokoládové brownie nenechá nikoho ľahostajným. Brownie podľa tohto receptu sa nedá naozaj inak ako iba odporučiť, na jeho chuť sme dlho spomínali.

Je to ponuka pre gurmánov, ale určite nie na každodenné maškrtenie, lebo koláč je vysoko kalorický. No, ale veď z času na čas môžeme zhrešiť, najmä, keď nás počasie nerozmaznáva.

A brownie vie dobré naladiť a čokoláda (v malom množstve) je aj zdravá! 🍪

Vybrali sme pre vás aj recept na najlepší tvarohový koláč s broskyňami, RECEPT úspech zaručený

 

Čokoládové brownies - ingrediencie

  • 250 gramov horkej čokolády
  • 250 gramov masla
  • ¾ pohára trstinového cukru
  • 75 gramov špaldovej múky
  • 3 vajíčka
  • 1/2 pohára vody
  • pohár višní alebo malín naložených v alkohole

 

 

Najlepšie čokoládové brownies, recept so špaldovou múkou. Foto - Malgorzata Wojcieszynska

 

Najlepšie čokoládové brownies - postup receptu

  1. V hrnci uvarte vodu, pridajte cukor a poriadne vymiešajte, až kým sa nerozpustí. Pridajte čokoládu a maslo a miešajte, až kým sa všetky ingrediencie nespoja. Hrniec odstavte bokom, aby masa vychladla.
  2. V druhej nádobe zamiešajte vajíčka s múkou a postupne pridávajte čokoládovú masu. Na záver zamiešajte do masy ovocie. Masu naložte na vymastenú okrúhlu formu s priemerom 22 cm, dajte ju do predhriatej teplovzdušnej  trúby na 180 stupňov a pečte 25 minút. Brownie môžete poliať čokoládou a ozdobiť mandľovými lupienkami.
  3. Tento recept si pokojne môžete odložiť na výnimočné príležitosti, ak chcete urobiť dojem na hostí - úspech je zaručený. Pozor na opojnú úlohu ovocia, ktoré je nasiaknuté alkoholom.

Dobrú chuť! 🍪

Vybrali sme pre vás aj recept fantastický marhuľový koláč a skvelý malinový koláč, RECEPT na oba