Jemná mramorová bábovka z masla. Osvedčený recept. Mramorová bábovka je koláč, ktorý ma už roky pri rôznych príležitostiach zachraňuje. A pri ktorom nemusím vyťahovať mixér!

Jemná mramorová bábovka z masla - fotorecept kliknite

Čaká vás detská narodeninová oslava, deti si zavolali kamarátov na olovrant, alebo ste pozvali známych na kávu a treba to osladiť. Dieťa potrebuje do školy alebo škôlky priniesť koláč, alebo sa rozhodnete v práci kolegyniam a kolegom spríjemniť koniec týždňa a malo by to byť nekrémové a zároveň na chuť nie suché a fádne.

Mramorová bábovka je koláč, ktorý ma už roky pri rôznych príležitostiach zachraňuje. A pri ktorom nemusím vyťahovať mixér! Vyskúšajte tento recept na tradičnú dobrotu na slovenských stoloch z kuchyne portálu Ženy v meste. A ak vám a vašej rodinke bude chutiť, napíšte nám do diskusie. 😍

Vyskúšajte aj aj recept na výborné hrnčekové palacinky - kliknite

 

 

Jemná mramorová bábovka z masla - ingrediencie

 • 280 g masla
 • 250 g kryštálového cukru
 • 5 vajíčok
 • 250 g múky
 • 1 sáčok prášku do pečiva
 • 1 sáčok vanilkového cukru
 • 2 veľké lyžice kakaa

 

 

Výborná mramorová bábovka z masla. Osvedčený recept.  Foto - Mária Danthine-Dopjerová

 

Jemná mramorová bábovka z masla - postup receptu

 1. Dajte roztopiť 250 g masla. Zmiešajte ho s cukrom. Primiešajte vajíčka. Cesto miešajte pokým nie je hladké.  Pridajte múku s práškom do pečiva. Znovu miešajte pokým nezískate homogénnu hmotu.
 2. Polovicu cesta prelejte do inej nádoby a pridajte vanilkový cukor. Do druhej polovice vmiešajte kakao.
 3. Maslom vytrite bábovkovú formu. Vlejte tretinu vanilkového cesta, potom tretinu kakaového cesta a tak striedavo vyplňte bábovkovú formu.
 4. Pečte v trúbe pri 200° C asi 45 minút. Vyklopte a podávajte po vychladení.

Výborná mramorová bábovka bez mlieka a oleja - rada na záver

Bábovku môžete poliať čokoládovou polevou a podľa nálady, vynaliezavosti a chutí ozdobiť. Namiesto mramorového vzoru môžte urobiť vzor zebrovaný, bábovku namáčať do ranného mlieka alebo kakaa, dať si ju s domácim ríbezľovým lekvárom, zmrzlinou alebo ovocným šalátom. 

Dobrú chuť. 👌

Prečítajte si aj recept na jednoduchú bábovku, RECEPT aj pre deti