Bohatý program od aktívneho oddychu, divadla spojeného so šermom cez festival až po folklórne slávnosti je pripravený v sobotu a nedeľu (25. - 26. 6.) pre obyvateľov a návštevníkov Záhoria. TASR o tom informoval výkonný riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Záhorie Martin Lidaj.

Tipy na víkend na Záhorí - Senica a Myjava

Aktívny pohyb s adrenalínom ponúka v sobotu podujatie Hecni sa na Kunovskej priehrade pri Senici. "Ide o preteky na trati dlhej 5,5 kilometra s 20 prekážkami, ktoré zvládne aj menej zdatný pretekár. Štartovať môžu jednotlivci, ale aj tímy," uviedol za organizátorov Marek Štítny.

Kto má záujem o beh bez prekážok, môže si zabehnúť Národný beh generála Milana Rastislava Štefánika v Brezovej pod Bradlom. "Na dospelých čaká trať v dĺžke 5 a 14,5 kilometra, ale behať budú aj mladšie vekové kategórie. Prechádzku prírodou ponúka občianske združenie Nordic walking Rohožník v rámci podujatia Rohožnícka 12," doplnil Lidaj.

Letnú sezónu otvoria v meste Šaštín-Stráže v nedeľu. "Projekt Leto v meste 2022" sa začína slávnostným otvorením v Rekreačnej oblasti Gazárka. Program pripravia okrem iných aj tanečníci z Latino Scool, Michal Uhrínek predvedie párový tanec Bachata a programom bude sprevádzať kapela Echo band. Spevák Eusebio prinesie pre zmenu kúsok kubánskeho temperamentu," predstavila podujatie predsedníčka komisie pre kultúru pri Mestskom zastupiteľstve Šaštín-Stráže Kristína Pöstényi.

Holíč a Malacky: divadlo, šerm a folkór

V Malackách príde k zaujímavému spojeniu divadla a šermu, ktoré v sobotu popoludní organizuje Divadlo Havran a skupina historického šermu Corvus Arma. Podujatie Divadelné Šermohranie spojí na nádvorí kaštieľa históriu, divadlo, šerm a veľa ďalšej zábavy.

Holíčske folklórne slávnosti sa uskutočnia v nedeľu popoludní v miestnom amfiteátri. Od 15.00 h Folklórny súbor Valša a mesto pripravili trojhodinový program, počas ktorého sa predstaví viacero folklórnych súborov a skupín.