Vynikajúca avokádová pomazánka s tuniakom. Zdravý recept z dielne kuchyne portálu Ženy v meste určte vyskúšajte. Potešíte svoje zdravie.

Vynikajúca avokádová pomazánka s tuniakom - fotorecept kliknite

Chutná nátierka či pomazánka je vynikajúca nielen na raňajky, hodí sa aj na večeru, je fantastická na jednohubky. Pohostíte nejednu návštevu.

Dnes vám ponúkame novinku, vynikajúcu avokádovú pomazánku s tuniakom. Zdravá pomazánka so značkou Ženy v meste.

Kuchyňa portálu Ženy v meste má pre vás mnoho receptov na úžasné pomazánky. Stačí si iba vybrať, inšpirujte sa najlepšie pomazánky, recepty ako pripraviť chutné nátierky - kliknite

Vyskúšajte aj fantastická pomazánka z medvedieho cesnaku

 

Vynikajúca avokádová pomazánka s tuniakom, zdravá a výživná

  • Čas prípravy: 10 minút
  • Počet porcíí: 4

 

Fantastická pomazánka s avokádom a tuniakom - ingrediencie

  • 1 ks zrelé avokádo
  • 160 g tuniak v oleji 
  • jarná cibuľka alebo pažítka (môžeme aj vynechať)
  • na dochutenie: soľ, mleté čierne korenie, horčica, chilli korenie (môžeme aj vynechať), trošku medu (môžeme aj vynechať, výborne však doladí chuť)

 

 

Vynikajúca avokádová pomazánka s tuniakom - Nela

 

Fantastická pomazánka s avokádom a tuniakom - postup receptu 

  1. Zrelé avokádo si rozpolíme, odstránime kôstku, dužinu vydlabeme. Pridáme tuniaka v oleji. Avokádo s tuniakom môžeme roztlačiť iba vidličkou, keď však chceme pomazánku ešte jemnejšiu, avokádo s tuniakom rozmixujeme.
  2. Avokádovo tuniakovú pomazánku dochutíme soľou, mletým čiernym korením, horčicou, chilli korením a troškou medu. Pre deti zvolíme iba soľ a med. Premiešame, môžeme pridať aj nadrobno nakrájanú jarnú cibuľku kvôli chuti.

Tip na záver: Naša vynikajúca avokádová pomazánka chutí najlepšie, ak odleží v chlade aspoň hodinku, keď prejdú všetky chute. S pridaním chilli korenia a medu má veľmi zaujímavú chuť. Pridajte aj nadrobno nakrájanú jarnú cibuľku, chuť bude úplne dokonalá.

Dobrú pomazánkovú chuť.

 

 

Recept plný zdravia výživná fazuľová nátierka pre celú rodinu