Chutná nátierka z medvedieho cesnaku, recept na zdravú pomazánku. Chutná pomazánka - recept so značkou portálu Ženy v meste.

Medvedí cesnak nátierka chutná pomazánka - fotorecept kliknite

Medvedí cesnak je zdravá a chutná bylinka, ktorá rastie skoro na jar vo vlhších lesoch. Má liečivé účinky na náš organizmus. Nie nadarmo sa mu hovorí zelený zázrak prírody.

Portál Ženy v meste vám ponúka recept na chutnú a zdravú nátierku z medvedieho cesnaku, ktorú si pripravíte za pár minút.

Nátierka z medvedieho cesnaku je určite dobrotou, ktorú si v rodine obľúbite. Vyskúšajte ju a dajte nám v diskusii vedieť, ako vám chutila.

Vyskúšajte aj recept - výborná krémová polievka z medvedieho cesnaku

 

Medvedí cesnak pesto

Medvedí cesnak pestovanie

Polievka medvedí cesnak

Medvedi cesnak 2020

 


Nátierka z medvedieho cesnaku - pomazánka ingrediencie

  • 125 g masla
  • 200 g smotanovej nátierky bez príchute (napr. Mana, Pilos)
  • 3 zarovnané polievkové lyžice pesta z medvedieho cesnaku alebo čerstvé lístky medvedieho cesnaku  cca 5 ks (podľa chuti)

na dochutenie: soľ, mleté čierne korenie

 

 

Recept medvedí cesnak nátierka - chutná pomazánka. Foto - autorka

 

Skvelá nátierka a pomazánka z medvedieho cesnaku - postup receptu

  1. Príprava nátierky je úplne jednoduchá. V miske si vymiešame zmäknuté maslo, nátierkové maslo a pesto z medvedieho cesnaku. Pesta môžeme pridať aj viac, alebo menej kvôli jeho intenzívnej výraznej chuti. Podľa potreby dochutíme soľou a mletým čiernym korením.
  2. Ak máme medvedí cesnak čerstvý, zoberieme zopár lístkov, ktoré ponorným mixérom rozmixujeme v olivovom oleji, dochutíme soľou, mletým čiernym korením. Môžeme pridať nasekané mandle alebo vlašské orechy, ale aj nastrúhaný parmezán.
  3. Čerstvé lístky medvedieho cesnaku môžeme iba nadrobno nakrájať a  pridať do nátierky.
  4. Ak si zvolíme celozrnné pečivo alebo chlebík, obložíme zeleninou, syrom (údený eidam je výborný) a bylinkami, pripravíme si tak výdatné raňajky alebo večeru, ktoré potešia naše zdravie.

Dobrú chuť. 😍👌

Vyskúšajte aj ďalšie recepty na skvelé jedlá z medvedieho cesnaku - kliknite