Lahodné hráškové pyré s medvedím cesnakom, fit recept. Toto skvelé pyré má nielen málo kalórii, ale je aj výživné a zdravé. Nech sa páči, inšpirujte sa. Kuchyňa portálu Ženy v meste pre vás pripravila opäť skvelý recept.

Hráškové pyré s medvedím cesnakom

Hráškové pyré s medvedím cesnakom má nielen málo kalórii, ale je aj výživné a zdravé.

Mladý zelený hrášok pomáha nielen nášmu zdraviu, ale aj kráse. Je výborných zdrojom vitamínov E, K, C a skupiny vitamínov B. Je veľmi lahodný, preto ho milujú predovšetkým deti. V kombinácii so zdravou bylinkou - medvedím cesnakom si pripravte chutné a výživné zeleninové pyré.

Tak ako sme sľúbili, naša kuchyňa portálu Ženy v meste sa s vami podelí o nové recepty z medvedieho cesnaku.

Tentokrát je to jednoduché hráškové pyré s medvedím cesnakom plné zdravia, vhodné ako príloha k mnohým obľúbeným jedlám. Vyskúšajte aj recept - skvelé pesto z medvedieho cesnaku

Hráškové pyré s medvedím cesnakom recept

  • Čas prípravy: 10 minút
  • Tepelná úprava: 10 minút
  • Počet porcií: 2-3 osoby

Ingrediencie

Poslať ako nákupný zoznam na e-mail
O chvíľu vám príde váš nákupný zoznam.

 

Lahodné hráškové pyré s medvedím cesnakom. FOTO - Nela

 

Hráškové pyré s medvedím cesnakom - postup receptu

  1. K mrazenému hrášku prilejeme 2 dcl vody a necháme ho povariť maximálne 10 minút. Odstavíme, pridáme pesto alebo čerstvý medvedí cesnak, kúsok masla a rozmixujeme dohladka. Ak je pyré príliš husté, pridáme vývar (ak máme) alebo prevarenú vodu. Záleží akú konzistenciu chceme docieliť. Dochutíme podľa potreby pestom alebo soľou, prípadne citrónovou šťavou.  Môžeme zjemniť šľahačkovou smotanou.
  2. Lahodné hráškové pyré s medvedím cesnakom podávame ako prílohu k rôznym druhom mäsa, pečenej rybe, ale aj zelenine. Má výbornú chuť a je vhodné aj pri rôznych diétach. Nemá mnoho kalórii a je nabité vitamínmi. Hlavne v tomto jarnom období naše telo potrebuje reštart, potešte svoje zdravie.   

Dobrú chuť!

Vyskúšajte aj recept - výborné maslo z medvedieho cesnaku plné vitamínov a živín