Výborná krémová brokolicová polievka a aj karfiolová polievka, recept ako pripraviť obe. Počas chladných dní zohrejú a zasýtia – krémové polievky! Tie máte hotové raz-dva! A aké sú zdravé!

Krémová karfiolová polievka a brokolicová polievka

My sme sa nevedeli rozhodnúť, ktorú navariť a ponúknuť, tak sme vyskúšali obe: krémovú karfiolovú a brokolicovú. A obe verzie sú výborné!

Ak k polievkam nepridávame zápražku, máme výborné diétne jedlo, ktoré je vhodné aj počas očisťovacej kúry, a z ktorého určite nepriberieme. Polievku môžete, samozrejme, podávať aj ako predohru pred hlavným jedlom. 

Vybrali sme pre vás aj recept na zdravú cuketovú polievku, od ktorej nepriberiete. A tu je zase klasická brokolicová polievka.

 

 

Krémová brokolicová polievka a aj karfiolová polievka - ingrediencie

  • 1 brokolica  alebo 1 karfiol
  • zeleninová bujónová kocka
  • 3 bobkové listy
  • soľ, čierne korenie, tabasco, štipka cukru, pár kvapiek citrónovej štavy
  • kôpor alebo mandľové lupienky

Poslať ako nákupný zoznam na e-mail
O chvíľu vám príde váš nákupný zoznam.

 

Krémová brokolicová polievka a aj karfiolová polievka. Foto - Malgorzata Wojcieszyńska

 

Krémová karfiolová polievka a brokolicová polievka - postup receptu

  1. Oddelíme od seba ružičky brokolice alebo karfiolu a pridáme len trocha vody tak, aby bola zelenina ponorená. Pár ružičiek necháme bokom – tie poslúžia na ozdobu (ale aj na konzumáciu) a pridáme na záver varenia.
  2. Do hrnca pridáme bobkové listy a bujónovú kocku (my sme si pridali zeleninový bujón vyrobený doma, bez konzervantov, ale dajú sa kúpiť zdravšie verzie bujónových kociek v špecializovaných obchodoch so zdravou výživou). Varíme, kým zelenina nezmäkne, potom ju necháme vychladnúť (pretože v horúcej polievke by mohlo dôjsť k poškodeniu nožov na ponornom mixéri).
  3. Vyberáme bobkové listy. Ponorným mixérom rozmixujeme vychladenú, mäkkú zeleninu. Rozmixovanú polievku zohrejeme spolu so zvyšnými ružičkami brokolice alebo karfiolu a varíme ešte približne 5 minút. Okoreníme podľa chuti. Keby sme chceli, aby bola polievka ešte hustejšia, pridáme na začiatku 3 zemiaky alebo v zdravšej verzii – bataty.
  4. K brokolicovej polievke odporúčame drobno nasekaný kôpor, ku karfiolovej – na suchej panvici opražené mandľové lupienky.

Dobrú chuť! 

Vybrali sme pre vás aj recept na chutnú špenátovú polievku, jednoduchý a rýchly RECEPT 🍀