Máte chuť si urobiť domáci sirup? Vyberte si jeden z nasledujúcich receptov a pripravte si osviežujúci nápoj, ktorý vám a vašej rodine prinesie domáce osvieženie.

Recept na púpavový sirup

Púpavový sirup je vraj fantastický hlavne počas letných mesiacov, ako osviežujúca malinovka. Ak je sezóna kvitnutia púpavy v plnom prúde, tak si vyskúšajte z tejto liečivej rastlinky pripraviť domáci púpavový sirup podľa nášho receptu.

 

 

Recept na bazový sirup

Bazový sirup bol za socializmu jeden z mála sirupov, ktoré si vtedajšie gazdinky dokázali doma vyrobiť bez toho, že by na potrebné suroviny museli v obchode hodiny stáť v rade. No ani dnes skvelý bazový sirup nenahradí žiadny sirup aktuálneho 21. storočia.

 

 

Recept na lipový sirup

Čaj z lipových kvetov využívali oddávna ľudia na liečbu všetkých ochorení z prechladnutia, pretože vďaka glykozidom má silný potopudný účinok. Kvety obsahujú aj silice, veľa vitamínu C a E, triesloviny, sacharidy a flanovoidy.  Lipa rastie takmer všade, vyskúšajte nás recept na domáci lipový sirup.

 

 

Recept na ovocný sirup

Tento recept vznikol podľa toho, čo ostalo doma z ovocia. Hodili sa aj zamrazené druhy v mrazničke. Vyskúšajte domáci ovocný sirup.

 

 

Recept na limetkový sirup

Limetky aj citróny dobre umyjem pod tečúcou vodou. Nakrájam ich na kolieska, pridám levanduľu a zajeme vodou. Kliknite si na recept na limetkový sirup portálu Ženy v meste.

 

Prečítajte si