Máte chuť si urobiť domáci sirup? Vyberte si jeden z nasledujúcich receptov a pripravte si osviežujúci nápoj, ktorý vám a vašej rodine prinesie domáce osvieženie.

Recept na púpavový sirup

Púpavový sirup je vraj fantastický hlavne počas letných mesiacov, ako osviežujúca malinovka. Ak je sezóna kvitnutia púpavy v plnom prúde, tak si vyskúšajte z tejto liečivej rastlinky pripraviť domáci púpavový sirup podľa nášho receptu. Skúste aj náš návod ako zahustiť bazový sirup. Tu je ja náš recept na zdravý bazový sirup.

 

 

Recept na bazový sirup

Bazový sirup bol za socializmu jeden z mála sirupov, ktoré si vtedajšie gazdinky dokázali doma vyrobiť bez toho, že by na potrebné suroviny museli v obchode hodiny stáť v rade. No ani dnes skvelý bazový sirup nenahradí žiadny sirup aktuálneho 21. storočia.

 

 

Recept na lipový sirup

Čaj z lipových kvetov využívali oddávna ľudia na liečbu všetkých ochorení z prechladnutia, pretože vďaka glykozidom má silný potopudný účinok. Kvety obsahujú aj silice, veľa vitamínu C a E, triesloviny, sacharidy a flanovoidy.  Lipa rastie takmer všade, vyskúšajte nás recept na domáci lipový sirup.

 

 

Recept na ovocný sirup

Tento recept vznikol podľa toho, čo ostalo doma z ovocia. Hodili sa aj zamrazené druhy v mrazničke. Vyskúšajte domáci ovocný sirup.

 

 

Recept na limetkový sirup

Limetky aj citróny dobre umyjem pod tečúcou vodou. Nakrájam ich na kolieska, pridám levanduľu a zajeme vodou. Kliknite si na recept na limetkový sirup portálu Ženy v meste.

 

Prečítajte si