Príprava domáceho čerešňového džemu bez cukru je jednoduchšia, než si myslíte. Tento recept je ideálny pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť pridaným cukrom a preferujú prírodné sladidlá.

Čerešňový džem bez cukru

Tento čerešňový džem je skvelou voľbou pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť pridanému cukru. Používame prírodné sladidlo a citrónovú šťavu na zvýraznenie chuti.

S použitím čerstvých čerešní, nastrúhaného jablka ako prírodného pektínu a citrónovej šťavy, dosiahnete lahodný džem, ktorý si zachováva prirodzenú sladkosť a bohatú ovocnú chuť.

Bez ohľadu na to, či džem používate na toast, do jogurtu alebo ako prísadu do dezertov, tento recept vám poskytne zdravú a chutnú alternatívu k tradičným džemom plným cukru.

Postup je jednoduchý a nevyžaduje žiadne špeciálne vybavenie – stačí hrniec a pár základných ingrediencií. Vyskúšajte tento jednoduchý recept a užite si domácu pochúťku bez výčitiek. Tu je aj klasický recept na čerešňový džem.

Ingrediencie:

 • 1 kg čerešní
 • 1 jablko (strúhané, ako prírodný pektín)
 • Šťava z jedného citróna
 • 100 ml vody
 • 2-3 polievkové lyžice medu alebo agávového sirupu (voliteľné, podľa chuti)

Poslať ako nákupný zoznam na e-mail
O chvíľu vám príde váš nákupný zoznam.

Postup receptu čerešňového džemu bez cukru

 1. Príprava čerešní: Čerešne umyte, odstráňte kôstky a nakrájajte na polovice.
 2. Varenie: Vložte čerešne do veľkého hrnca spolu s nastrúhaným jablkom a vodou. Priveďte k varu na strednom ohni.
 3. Pridanie citrónovej šťavy: Pridajte citrónovú šťavu a dobre premiešajte.
 4. Dusenie: Znížte teplotu a nechajte dusiť 20-30 minút, pričom občas premiešajte. Ak chcete džem sladší, pridajte med alebo agávový sirup.
 5. Hustota: Ak džem nie je dostatočne hustý, môžete pridať viac nastrúhaného jablka alebo variť dlhšie, kým nedosiahne požadovanú konzistenciu.
 6. Zaváranie: Džem nalejte do sterilizovaných pohárov, uzavrite a nechajte vychladnúť. Poháre môžete tiež na 10 minút prevariť vo vode, aby ste predĺžili trvanlivosť džemu.

Tento džem je ideálny pre zdravé raňajky na toastoch alebo ako prírodný doplnok do jogurtu či ovsenej kaše. Alebo skúste aj recept na bazový džem z plodov.

Videorecept