Na ženách v meste pre vás roky dávame dokopy najlepšie recepty na tradičnú bublaninu s ovocím. Čoskoro bude opäť dozrievať a tak treba zbierať sezónne recepty a byť pripravený.

Najlepšie recepty na tradičnú bublaninu s ovocím

Bublanina je tradičný slovenský dezert, ktorý sa pripravuje z vajec, mlieka, múky, cukru a ovocia. Ide o jednoduchý recept, ktorý je skvelou voľbou pre neskorú jar a najmä letné dni, keď je dostupné sezónne ovocie a chutí najlepšie.

Bublanina dostala svoj názov podľa bublajúceho povrchu, ktorý vzniká kvôli kysnutiu cesta a vajec. Na vrch koláčika sa potom umiestni obľúbené a dostupné ovocie, Najčastejšie čerešne.

Obľúbeným ovocím do bublaniny sú napríklad aj jahody, maliny, čučoriedky, hrušky, jablká či slivky. Bublaninu sa zvykne servírovať ako sladká pochúťka na raňajky, na olovrant, ako dezert alebo rovnako aj ako sviatočné jedlo.

V tomto článku sme dali dohromady tie najlepšie recepty na tradičnú bublaninu s ovocím z kuchyne portálu Ženy v meste. Dobrú chuť.

Recepty, podľa ktorých upečeiete najlepšiu bublaninu s ovocím

Bublanina s jahodami

Jahody sú obľúbeným ovocím pre letné recepty. Bublanina s jahodami je ľahká a osviežujúca voľba, ktorá je dokonalá na letné oslavy alebo pikniky. Pre tento recept budete potrebovať jahody, vajcia, cukor, múku a mlieko. Jahody nakrájajte na malé kúsky a vysypte ich do cesta, ktoré ste pripravili z vajec, cukru, múky a mlieka. Pečte v rúre a podávajte teplú. Tu je kompletný recept na jahodovú bublaninu.

 

Bublanina s čerešňami

Čerešne sú sú najobľúbenejším ovocím používaným na prípravu bublaniny a ide aj o najobľúbenejší recept na bublaninu v ponuke portálu Ženy v meste. Recept je podobný ako ten s jahodami, len použijete čerešne namiesto jahôd. Čerešne sa peknou do ružova, takže vám táto bublanina určite poteší aj oko. Podávajte napríklad s vanilkovou zmrzlinou pre dokonalé osvieženie. Tu je kompletný recept na čerešňovú bublaninu.

 

 

Bublanina s marhulami

Marhule sú sladké a šťavnaté ovocie, ktoré sú v lete na vrchole sezóny. Tento recept na bublaninu s marhulami je veľmi jednoduchý a rýchly na prípravu. Nakrájajte marhule na polovice a vyberte kôstky. Vysypte ich na cesto a pečte v rúre. Táto bublanina sa skvele hodí ako raňajky alebo dezert. Tu je celý recept na marhuľovú bublaninu.

 

Bublanina s broskyniami

Broskyny sú ďalším sladkým ovocím, ktoré sú perfektné na letné dezerty. Tento recept na bublaninu s broskyniami je veľmi podobný tomu s marhulami, len použijete broskyne namiesto marhúľ. Táto bublanina je ideálna na pikniky alebo oslavy. Recept čoskoro pripravíme.

 

Bublanina s rebarborou

Ide o tradičný slovenský dezert, ktorý sa pripravuje z hustého cesta, do ktorého sa primieša nakrájaná rebarbora a pečie sa v rúre. Podobne ako pri iných typoch bublanín, cesto pri pečení v rúre začne bublať a vytvára sa tak charakteristická bublinková textúra. Bublanina s rebarborou má príjemnú kyslosť a sladkú chuť a je vhodná ako dezert alebo sladká pochúťka k čaju či káve. Rebarbora je zdrojom vitamínov a minerálov a jej pridaním do bublaniny získame nielen chutný, ale aj zdravý dezert. Tu je zaujímavý recept na bublaninu s rebarborou.

 

Bublanina s jablkami

Recept skôr na čas zberu jabĺk, ale spomenieme ho. Na prípravu jablkovej bublaniny sa najčastejšie používajú jablká, ktoré sa nakrájajú na menšie kúsky a rovnomerne rozložia na cesto. Po upečení bublanina vytvára charakteristické bublinky na povrchu, ktoré jej dali aj názov. Tento sladký dezert sa často podáva s posýpkou cukru alebo škoricou na vrchu a môže sa podávať ako teplý alebo studený. Bublanina s jablkami je populárna po celom Slovensku a je obľúbenou pochúťkou počas letných mesiacov. Tu je celý recept na jablkovú bublaninu.