Medvedí cesnak aj v roku 2021 ponúka množstvo inšpirácii. Portál Ženy v meste ponúka tie najlepšie recepty, ktoré sme pre vás dávali počas posledných rokov dokopy. Inšpirujte sa.

Medvedí cesnak 2021 najlepšie recepty

Medvedí cesnak aj v tomto roku láka ľudí na Slovensku do lesov a k jeho zberu. Túto zaujímavú rastlinku a jej listy môžme každý rok počas jari nájsť v slovenských lesoch.

Druhový názov rastlinky je podľa botaničky z Prírodovedeckej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave Silvie Kubalovej odvodený od gurmánskych chúťok medveďov. Zvieratá si vyhrabávajú cibuľky najmä po prebudení zo zimného spánku.

A medvedí cesnak je aj príjemným spestrením jarného jedálnička. Vyskúšajte recepty so značkou portálu Ženy v meste a pripravte si doma niečo naozaj chutné s vôňou jari aj v roku 2021.

Medvedí cesnak môžeme pridávať do čerstvých šalátov, vynikajúco chutí aj na špaldovom chlebíku s posoleným maslom, alebo aj ako pesto. Vyskúšajte recept na naše výborné pesto z medvedieho cesnaku podľa Antónie Mačingovej. Skúste aj náš recept na pesto z medvedieho cesnaku bez orechov.

Medvedí cesnak - pesto

 

 

Medvedí cesnak 2021 - pomazánka, nátierka

Portál Ženy v meste vám ponúka z ponuky receptov z medvedieho cesnaku aj recept na chutnú a zdravú nátierku, ktorú si pripravíte za pár minút.

Medvedí cesnak - krémová polievka

A čo pripraviť si z medvedieho cesnaku výbornú krémovú polievku, ktorú si určite obľúbite? Recept portálu Ženy v meste vám určite bude chutiť.

 

 

Medvedí cesnak - placky

A čo placky z medvedieho cesnaku? Ich prípravu zvládne aj každý začiatočník. Sú pečené v rúre, bez tuku.

Medvedí cesnak 2021 - omeleta

A na záver ešte jeden tip na výborný ľahký zdravý obed z medvedieho cesnaku, ktorého príprava je naozaj veľmi jednoduchá.

Medvedí cesnak - Bonus recept naviac 

Maslo z medvedieho cesnaku. Vyskúšajte tento na prvý pohľad geniálny, ale veľmi jednoduchý recept. Vyskúšajte si pripraviť niečo chutné a zaujímavé. Dajte si ho do chladničky, alebo aj do mrazničky. Výborné maslo z medvedieho cesnaku vám aj celej vašej rodine bude určite chutiť. Vyskúšajte.