Sezóna medvedieho cestnaku je zahájená. Rýchly a chutný recept? Špagety so zeleným zázrakom - medvedím cesnakom sú ideálnou voľbou. Nech sa páči.

FIT RECEPT špagety s medvedím cesnakom, fotorecept kliknite

Portál Ženy v meste pre vás pripravil ďalší skvelý recept do zbierky. Príprava špagiet s medvedím cesnakom je nenáročná, zaberie vám iba 15 minút. Pochutí si celá rodina.
 

Vyskúšajte aj Medvedí cesnak - vyskúšajte naše najlepšie recepty na medvedí cesnak


Výborné špagety s medvedím cesnakom, rýchlovka za 15 minút

 • Čas prípravy: 15 minút
 • Počet porcií: 2

 

Výborné špagety s medvedím cesnakom - ingrediencie

2 porcie                     

 • 200 g špagety (cca 100 g suchých cestovín na jednu porciu)
 • 2 lyžičky odležaného pesta z medvedieho cesnaku alebo čerstvé pesto
 • kúsok masla kvôli chuti
 • parmezán (iný druh syra)

na prípravu čerstvého pesta z medvedieho cesnaku

 • 4 listy čestvého medvedieho cesnaku 
 • cca 4 polievkové lyžice olivového oleja
 • oriešky (nemusia byť)

 

FIT RECEPT špagety s medvedím cesnakom. FOTO - Nela

 

Výborné špagety s medvedím cesnakom - postup

 1. Špagety uvaríme podľa návodu. Použijeme veľký hrniec, aby mali dostatok priestoru a nezlepili sa. Vodu dostatočne osolíme, olej nepridávame. Po uvarení cestoviny scedíme. Medzitým si pripravíme čerstvé pesto a to tak, že si k olivovému oleju pridáme zopár lístkov medvedieho cesnaku. Rozmixujeme. Najlepšie je použiť malú nádobu. Do pesta sa hodia aj oriešky (píniové, vlašské, mandle).
 2. Scedené špagety preložíme do misky, primiešame prehriate voňavé maslo (výborné špagety doladí) a pesto z medvedieho cesnaku, čerstvé alebo odležané. Nastrúhame syr, najlepšie parmezán, ktorý cestoviny výborne ochutí. Samozrejme, môžeme zvoliť aj iný obľúbený druh syra. Premiešame. Ak sú cestoviny príliš suché, pridáme ešte olivový olej.
 3. Zdá sa vám jedlo príliš jednoduché a nezaujímavé? Pridajte grilované kuracie (mäsové) kúsky alebo rozpolené vajíčko uvarené na polomäkko. Zjemní sa nielen cesnaková chuť, ale špagety budú výdatnejšie a zaujímavejšie vyzerať na tanieri hlavne pre veľkých hladošov. Dozdobíme čerstvými bylinkami.

Tip na záver: Aj keď je medvedí cesnak veľmi zdravý, netreba to s ním preháňať, pretože znižuje krvný tlak. Odležané pesto z medvedieho cesnaku má intenzívnejšiu chuť. Ako sa hovorí, všetkého s mierou.

Dobrú chuť.

Vyskúšajte aj FIT RECEPT grilované kuracie prsia s uhorkovým dresingom