Pripravte si s nami tradičné veľkonočné koláče, máme desiatky overených receptov s ktorými budú veľkonočné sviatky tie pravé.

Tradičné veľkonočné koláče 

Vybrali sme pre vás tradičné koláče, ktoré sú dlhé roky súčasťou slovenskej veľkonočnej kuchyne a pravidelne sa aj dnes s nimi stretnete počas sviatkov, kde sú súčasť veľkonočného stolovania. Pripravte si s nami tradičnú Veľkú noc aj vy doma.

Vyskúšajte podľa nášho receptu pripraviť napríklad veľkonočnú pasku, alebo skúste recept na veľkonočný mazanec. Alebo tradičný recept na veľkonočný veniec. Bez tradičných veľkonočných koláčov by to nešlo.

Tradičné zvyky na Veľkú noc

Veľkonočné sviatky na Slovensku sú veľmi dôležité a sú sprevádzané mnohými zvykmi a tradíciami. Niektoré z tradičných veľkonočných zvykov na Slovensku sú:

Maľovanie vajec - vajcia sa farbia v rôznych farbách a vzoroch a vystavujú sa vo veľkonočnej výzdobe.

Šibačka - Muži si vyberajú najmä silné prúty a chodia domov za ženami a dievčatami, aby ich "šibali" a želali im zdravie a šťastie.

Veľkonočné slávnosti - V tento sviatočný čas sa na Slovensku konajú rôzne slávnosti, ako sú trhy s tradičnými veľkonočnými výrobkami, folklórne festivaly a iné kultúrne podujatia.

Tradičné veľkonočné dobroty - Neodmysliteľnou súčasťou slávenia Veľkej noci sú na Slovensku aj recepty na tradičné jedlá a koláče. Vyskúšajte najlepšie veľkonočné recepty od žien v meste. A tu ej aj recept na dobrý koláč na Veľkú noc.