Palacinky sú jednoduchým, chutným a všestranným jedlom, ktoré si obľúbili ľudia po celom svete. Vyskúšajte finty na najlepšie palacinky, bez stresu si ich doma pripravte a pochutnajte na ich skvelej chuti.

Finta na najlepšie palacinky

Ich výhody a chuť prispievajú k ich obľube a stále ich robia populárnym jedlom pre všetky vekové skupiny. Pre mnohých ľudí majú palacinky spomienky na detstvo a rodinné chvíle, čo ich robí ešte príťažlivejšími.

Palacinky sa dajú pripraviť nielen so sladkými náplňami ako ovocie, med alebo nutella, ale aj so slanými variáciami ako šampiňóny, syr, šunka či zelenina. Jednoducho z času na čas dokonalá večera.

I tak sa nájdu ľudia, ktorí sa ich príprave bránia. Pocit, že sa im určite nepodaria je pomerne silná zábrana si ich doma pripraviť. Preto sa finta na najlepšie palacinky určite hodí a musíme ju mať aj na webe žien v meste. Skúste aj najlepšie palacinky na svete.

Finty na prípravu najlepších palaciniek

  1. Mixérom vyšľahajte bielky samostatne a až následne ich vmiešajte do cesta, ktoré ste pripravili len s žĺtkami.
  2. Vymiešajte do cesta žĺtky a bielky vôbec nepridávajte. Vyšľahajte si z nich až plnku do sladkých palaciniek.
  3. Pridajte do cesta olej, palacinky sa vám nepripečú.
  4. Pridajte do cesta citrónovú kôru. Alebo skúste pol lyžičky škorice a kvapku rumu.
  5. Nechajte cesto aspoň na 20 minút oddýchnuť.

Ingrediencie na palacinky, ktoré sa nepripália

1 dcl oleja, 0,5 l mlieka, 200 g hladkej múky, trochu soli, 1,5 polievkovej lyžice práškového cukru, 2 žĺtky, 2 bielky,

Postup receptu

  1. Zmliešame mlieko, olej, žĺtka, práškový cukor, soľ. Na záver pridáme hladkú múku. Vymiešame cesto, najlepšie ručným šľahačom. Sneh z bliekov vyšľaháme mixérom samostatne a až nakoniec ich zľahka ho zamiešame do hotového cesta. Necháme 20 minút postáť.
  2. Na panvicu dáme trochu oleja a upečieme prvú palacinku. Pod ďalšie palacinky už olej netreba dávať, už ho obsahuje cesto. Takýto je výsledok. Finty na najlepšie palacinky, ktoré naozaj fungujú. Celý recept aj so sladkou plnkou nájdete tu.

Dobrú chuť. Vyskúšajte aj naše ďalšie recepty na sladké plnky do palaciniek. A tu je recept na kakaové palacinky. A pozrite si aj rady a tipy ako sa robia palacinky. Vyskúšajte aj tento overený recept na najjemnejšie palacinky.