Kôprová omáčka s knedľou, originálny recept. Máte chuť na kôprovú omáčku, vyskúšajte tento tradičný recept z kuchyne portálu Ženy v meste. 

Kôprová omáčka originál - fotorecept kliknite

Kôprová omáčka sa dá podávať s knedľou, zemiakmi, ale aj s chlebíkom. Smotanové omáčky obľubujú nielen dospelí, ale predovšetkým deti. Ak vám chutí kôpor, vyskúšajte recept z portálu Ženy v meste na vynikajúcu domácu kôprovku.

Príprava je nenáročná a obed pre veľkých hladošov pripravíte za pár minút. Kôpor je veľmi zdravá rastlina, ktorá obsahuje množstvo účinných látok – živín, vitamínov a minerálov, ktoré pozitívne ovplyvňujú celkové zdravie.

Je veľmi nápomocný pri poruchách trávenia, nechutenstve, zníženej imunite, zavodnení organizmu, detoxikácii organizmu a je výbornou prevenciou pri osteoporóze. 👌😍

Vyskúšajte aj recept na vynikajúci kôprový prívarok so špargľou

 

Recept na kôprovú omáčku

 • Počet osôb: 4
 • Čas prípravy: 20 minút

 

 

 

Kôprová omáčka - ingrediencie

 • 50 g masla
 • 2 kopcovité lyžice hladkej múky
 • 750 ml mlieka
 • 1 šľahačková smotana
 • čerstvý kôpor (sušený)
 • na dochutenie: soľ, šťava z citróna alebo limetky, trošku cukru

Poslať ako nákupný zoznam na e-mail
O chvíľu vám príde váš nákupný zoznam.

 Originálna kôprová omáčka recept. Foto - Nela

 

Vynikajúca kôprová omáčka - postup receptu

 1. Príprava omáčky je naozaj jednoduchá. Vo väčšom hrnci si necháme rozpustiť maslo. Stiahneme zo sporáka a primiešame múku. Vymiešame dohladka. Opäť dáme na sporák a túto zmes trošku opražíme, aby zavoňala.
 2. Prilejeme studené mlieko a za stáleho miešania (aby sa nevytvorili hrudky) povaríme cca 10 minút. Prilejeme smotanu a prevaríme. Ak je omáčka hustá, dolejeme mlieko. Ochutíme podľa chuti soľou, cukrom a šťavou z citróna alebo limetky.
 3. Do hotovej omáčky pridáme nadrobno nakrájaný kôpor.
 4. Kôprovú omáčku podávame s uvareným vajíčkom alebo vareným mäsom z vývaru. Ja som použila chudé bravčové pliecko. Ak obľubujete iné mäso ako kuracie mäso a pod., poduste ho na cibuľke. Vhodnou prílohou je parená knedľa, zemiaky, ale aj čerstvý chlebík.

Dobrú chuť. 👌😍

 

 

Vyskúšajte aj recept na výbornú sviečkovú na smotane.