Zemiaková baba je bohatý a sýty pokrm, ktorý je dokonalým spojením tradičných chutí, ideálny na akúkoľvek príležitosť, kde chcete potešiť svojich blízkych domácim a s láskou pripraveným jedlom.

Zemiaková baba

Pripravte si tradičnú slovenskú pochúťku s tradičným nádychom, ktorý poteší každého milovníka dobrého jedla. Zemiaková baba, jednoduché a sýte jedlo, dostáva nový rozmer s pridaním ryže do jej klasického receptu.

Tento recept kombinuje chrumkavú oravskú slaninu, aromatické koreniny a mäkkú textúru zemiakov a ryže, vytvárajúc tak jedinečný a neodolateľný pokrm.

Zemiaková baba je ideálna na rodinné obedy či večere, kde sa stretávajú generácie pri jednom stole, aby si spoločne pochutnali na nejakej tradičnej lahôdke, podávanej s osviežujúcim kyslým mliekom alebo čerstvým šalátom. Skúste aj náš recept na zemiakové placky.

Suroviny

Poslať ako nákupný zoznam na e-mail
O chvíľu vám príde váš nákupný zoznam.

Postup receptu

 1. Príprava zemiakovej zmesi: Očistené surové zemiaky nastrúhajte na strúhadle. Pridajte k nim uvarených 100 gramov ryže, 2 vajcia, soľ, 2 polievkové lyžice múky a podľa chuti korenia, rasce, majoránu a pretlačené 2 strúčiky cesnaku.


   
 2. Na oleji si mierne opražíme cibuľu so slaninou a osmaženú zmes pridajte do zemiakovej zmesi. Všetko dôkladne premiešajte.


   
 3. Pečenie: Pripravený pekáč dôkladne vymažte masťou a vložte do neho pripravené cesto. Pečte v predhriatej rúre na 180 stupňov Celzia počas asi 60 minút.


   
 4. Dokončenie: Upečenú zemiakovú babu ešte horúcu potrite po vrchu olejom. Nechajte ju chvíľu vychladnúť a následne pokrájajte na kúsky. Babu podávajte teplú alebo mierne vychladenú, podľa chuti s pohárom kyslého mlieka alebo čerstvým šalátom.


   

Tip od žien v meste: Recept na zemiakovú babu je tradičným slovenským jedlom, ktoré si môžete vychutnať ako hlavný chod alebo s prílohou ako súčasť bohatého obeda či večere.

Videorecept