Najlepšia krémová brokolicová polievka sa nestratí, je sýta a chutná. Jednoduchá a rýchla príprava a chuť brokolicovej polievky pripravenej podľa tohto receptu príjemne prekvapí.

Brokolicová polievka

Krémová brokolicová polievka môže byť veľmi sýta. Záleží len od toho, ako veľmi ju zahustíte so zemiakmi. Ak máte zvyšné zemiakové pyré, môžete namiesto nakrájaných zemiakov použiť to.

K príprave receptu krémovej brokolicovej polievky budete potrebovať aj ponorný mixér a odporúčame použiť vyšší hrniec. Stále však ide o veľmi jednoduchý recept, vyskúšajte. Výsledok a chuť krémovej brokolicovej polievky vás prekvapí a budete ju robiť znova a znova.

Brokolicová polievka je jednoducho obľúbená a to z viacerých dôvodov, ktoré sa spájajú do jednej chutnej a zdravej voľby na jedálny lístok. Napríklad aj preto, že je to výživový skvost.

Brokolica, ktorá je hlavnou zložkou tejto polievky, je bohatá na vitamíny (najmä C a K), minerály, vlákninu a antioxidanty, poskytujúce tak množstvo zdravotných výhod.

Navyše, brokolicová polievka sa pýši svojou všestrannosťou. Môže sa variť ako jednoduchá a ľahká polievka, alebo ako bohatá a krémová pochúťka, v závislosti od pridaných ingrediencií ako sú zemiaky, cesnak, cibuľa, syr alebo smotana.

Vhodná?

Táto adaptabilita robí brokolicovú polievku vhodnou pre širokú skupinu ľudí. Ďalšou výhodou je jej jednoduchá príprava. Vo svete, kde čas je vzácny, brokolicová polievka ponúka rýchle a pohodlné riešenie pre rušné dni, keď potrebujete niečo rýchlo na stôl.

Pre tých, ktorí sledujú svoju diétu, je brokolicová polievka nízkokalorickou a diétne flexibilnou voľbou, ktorá sa ľahko prispôsobí rôznym výživovým požiadavkám vrátane nízkosacharidovej, vegetariánskej alebo vegánskej stravy. Vynechajte smotanu a pripravíte si dokonalú nízkokalorickú polievku.

Zároveň je táto polievka ideálnym jedlom na zahriatie počas chladných dní a večerov, ktorá poskytuje pocit domáceho pohodlia a tepla.

Krémoví brokolicová polievka je v neposlednom rade skvelým spôsobom, ako priviesť zeleninu na stôl, najmä pre tých, ktorí inak brokolicu moc nemusia. Svojou krémovou konzistenciou a dobrou chuťou dokáže presvedčiť aj najväčších odporcov zeleniny.

Zhrnuté, tieto vlastnosti spájajú brokolicovú polievku do jedného výnimočného, zdravého a chutného jedla, ktoré je obľúbené medzi rôznymi vekovými skupinami a kulinárskymi preferenciami.

Ak by ste hľadali aj ďalšie recepty na polievky, tu sú. Máme pre vás napríklad aj recept na rýchlu brokolicovú polievku s karfiolom, alebo recept na krémovú polievku z medvedieho cesnaku. Tu je aj kyslá šošovicová polievka. A tu je zase klasická brokolicová polievka.

 • Čas prípravy: 30-40 minút
 • Porcie: 8 ľudí
 • Náročnosť: Nízka

Ingrediencie

 • 1 brokolica,
 • 4 menšie zemiaky,
 • čerstvá smotana 200g (1 kelímok),
 • 5 strukov cesnaku,
 • 1 cibuľa,
 • zeleninový bujón,
 • soľ a čierne korenie,
 • olej,
 • krutóny,
 • slnečnicové semiačka alebo chia semiačka,

Poslať ako nákupný zoznam na e-mail
O chvíľu vám príde váš nákupný zoznam.

Postup receptu na krémovú brokolicovú polievku

 1. Najprv brokolicu rozdeľte na ružičky, čím menšie, tým lepšie a budú rýchlejšie. Umyte ich. Nakrájajte zemiaky na malé kocky. Nakrájajte cibulu.


   
 2. Na oleji v hrnci orestuje cibuľu.


   
 3. Pridajte brokolicu a zemiaky, 5-10 minút smažte.


   
 4. Pridajte pretlačený cesnak a zamiešajte.


   
 5. Zalejte 1,5 litrom vriacej vody, v ktorej ste rozpustili zeleninový bujón. Dochuťte soľou a čiernym korením.


   
 6. Varte, kým nebudú zemiaky a brokolica rozvarené.


   
 7. Ponorným mixerom rozmixujte, aby nezostali žiadne veľké kusy v polievke.


   
 8. Pridajte čerstvú smotanu a prevarte.


   
 9. Môžete podávať krémovú brokolicovú polievku. Pridajte krutóny a slnečnicové semienka, prípadne chia semienka.

Tip: Ak máte olivový olej, môžete do taniera na záver pridať pár kvapiek na zjemnenie. Vyskúšajte recept na zemiakovú polievku, alebo aj recept na kapustovú polievku z hlávkovej kapusty.

Videorecept