Prinášame vám 6 tipov, ako využiť aviváž v domácnosti. Nebudete veriť, čo všetko pomocou nej vyčistíte. Portál Ženy v meste vám prináša niekoľko skvelých tipov, ako ju doma využiť. Neverili by ste, čo všetko sa dá vyčistiť pomocou aviváže - umývaním okien a utieraním prachu avivážou to len začína.

Ako využiť aviváž v domácnosti 1. Kúpeľňa a okná

Stačí si aviváž len zriediť s vodou v pomere jeden diel aviváže a tri diely vody. Či už je to umávanie okien s avivážou, ktoré zostanú krásne lesklé alebo obkladačky v kúpeľni, vodovodné batérie, zrkadlo či dlaždičky. Rovnako tak poumývate svoj sprchový kút.

Okrem toho skúste aviváž aj na vaňu, umývadlo, vodovodné batérie - budú ako nové.

2. Lesklá kuchyňa

V kúpeľni zázračné účinky aviváže nekončia. Pokojne ju otestujte aj v kuchyni na pripálenej špine. Napríklad rošt alebo dvere na sporáku. Treba ich nechať chvíľu odmočiť v horúcej vode a následne poumývať bežnou handričkou na riad. 

Rovnako si pomocou aviváže rozžiarite podlahu, ale aj dvere, zárubne, nábytok, lustre, utieranie prachu avivážou.

Na prvú by to človeku tak neprišlo, ale aj kožené kabelky alebo topánky je možné vyčistiť pomocou aviváže. Jednoducho poroztierať hubkou a vyleštiť čistou handričkou.

3. Fľaky z poťahov v aute - Ako využiť aviváž v domácnosti

Máte v aute na poťahoch veľa rôznorodých fľakov? Aj v takomto prípade siahnite po aviváži. V pomere 1:1 ju premiešajte s vodou. Ideálne je tekutinu premiestniť do rozprašovača, nastriekať a aplikovať na škvrny – hravo si tak poradíte s džemom, kávou aj čokoládou.

4. Etikety na fľašiach či staré tapety

Niekedy sa stane, že etikety na fľašiach nejdú a nejdú dole a vás to hnevá, pretože chcete dosiahnuť čisté sklo bez nálepiek. Aj tu prichádza na pomoc aviváž, ktorú len jednoducho nanesiete priamo na povrch a zvyšky etikety zídu dole.

Aj staré tapety dostanete ľahko zo stien pomocou aviváže a vody v pomere 1:1. Treba ich ale nechať chvíľu odstáť, potom pôjde strhávanie hravo a rýchlo.

5. Zaseknutý zips. Využitie aviváže v domácnosti

Zaseknutý zips na nohaviciach? Aviváž zabezpečí, že ho znovu ľahko rozbeháte. A to iba pomocou niekoľkých kvapiek.

6. Krásne svieža vôňa všade naokolo

V neposlednom rade je možné aviváž využiť aj ako osviežovač vzduchu v rôznych častiach domu či bytu. Pomocou rozprašovača ho nanesiete na záclony či závesy, pohovku, ale aj oblečenie v skrini. Rovnako na roličky toaletného papiera a vašou toaletou sa bude postupne odparovať príjemná vôňa.