Najlepšie cestoviny so syrovou omáčkou, rýchly recept. Neviete, čo rýchlo uvariť? Alebo vám zostali nejaké kúsky syrov? Vyskúšajte z nich spraviť omáčku na cestoviny podľa receptu z kuchyne portálu Ženy v meste.

Najlepšie cestoviny so syrovou omáčkou

Mlieko, smotana, syr či cestoviny sú v chladničke asi vždy. Ak vás prepadne panika, že opäť ste nič nestihli uvariť na večeru, čo spoločnosť od vás vyžaduje ako samozrejmosť, dá sa to rýchlo vyriešiť.

Vyskúšajte tento jednoduchý recept z kuchyne portálu Ženy v meste na cestoviny so syrovou omáčkou.

Je skutočne jednoduchý a určite nebude vadiť, ak ho zaradíte medzi tie svoje recepty. Nikdy neviete, kedy sa vám môže hodiť.

Vyskúšajte aj recept na špagety Carbonara, alebo aj recept na obľúbené zemiaky na kyslo. Vyskúšajte aj naše špagety so slaninou a vajcom.

 

Cestoviny so syrovou omáčkou - ingrediencie

 • šľahačka
 • pohár mlieka
 • syry všetkého druhu, ktoré už nikto nechce
 • hrsť bazalky
 • malá čili paprička
 • cherry paradajky
 • cestoviny

 

 

Cestoviny so syrovou omáčkou. Foto - Lucia Tomečková

 

Cestoviny so syrovou omáčkou - postup receptu

 1. Do horúcej šľahačky s mliekom dáme rozvariť syry, o ktoré v domácnosti už ani pes neštekol. Od trojuholníkových syrov, syrokrémov, tvrdých syrov, či plesnivých. Ja ich vždy kupujem do zásoby, aby nám „doma nechýbali“ s nádejou, že raz príde deň, keď ich konečne niekto začne konzumovať. Vždy však nakoniec skončia na cestovinách.
 2. Nechám zovrieť. Tesne pred podávaním prihodím do horúcej omáčky veľkú hrsť čerstvej bazalky.
 3. Nesolím už ani cestoviny, lebo syry sú slané samé o sebe. S bazalkou prihodím aj zopár pokrájaných cherry paradajok s malou čili papričkou. Môže a nemusí byť. A hotovo.
 4. Uvarené cestoviny dám na tanier a polejem syrovou omáčkou. A opäť som za hviezdu.

Dobrú chuť. 😉

Vyskúšajte aj recept na najlepší granadír alebo granadiersky pochod, overený RECEPT