Tradičné špagety Carbonara sa pôvodne pripravujú bez smotany, no v mnohých moderných verziách sa pridáva smotana na zvýraznenie krémovitosti. Tu je recept na špagety Carbonara so smotanou.

Špagety Carbonara so smotanou

Ak hľadáte recept na krémové a chutné špagety Carbonara so smotanou, ste na správnom mieste. Tento recept spája tradičnú taliansku kuchyňu s moderným twistom, aby ste si mohli vychutnať jedinečnú kombináciu chutí priamo vo svojej kuchyni. Pripravte si túto lahodnú večeru jednoducho a rýchlo!

Prečo pridať smotanu do špagiet Carbonara?

Tradičné špagety Carbonara originál sa pripravujú bez smotany, avšak v mnohých moderných verziách sa smotana pridáva na zvýraznenie krémovitosti a jemnosti omáčky. Tento prídavok robí jedlo ešte lahodnejším a príjemnejším na konzumáciu.

Ingrediencie

 • 400 g špagiet
 • 200 g pancetty alebo slaniny, nakrájanej na kocky
 • 2 veľké vajcia
 • 100 ml smotany na šľahanie (33 % tuku)
 • 100 g strúhaného parmezánu (alebo Pecorino Romano)
 • Soľ a čierne korenie podľa chuti
 • 2 strúčiky cesnaku, jemne nakrájané (voliteľné)
 • Čerstvá petržlenová vňať na ozdobenie (voliteľné)

Poslať ako nákupný zoznam na e-mail
O chvíľu vám príde váš nákupný zoznam.

Postup

 1. Uvarenie špagiet: Uvarte špagety v dostatočnom množstve osolenej vriacej vody podľa pokynov na obale, kým nebudú al dente. Odložte asi 1 šálku vody z cestovín pred scedením.
 2. Príprava pancetty/slaniny: Zatiaľ čo sa špagety varia, rozohrejte veľkú panvicu na stredne vysokom ohni. Pridajte pancettu alebo slaninu a varte, kým nie je chrumkavá a zlatistá. Ak používate cesnak, pridajte ho k pancette na poslednú minútu a opekajte, kým nebude voňavý.
 3. Príprava omáčky: V miske vyšľahajte vajcia so smotanou a pridajte polovicu strúhaného parmezánu. Ochuťte soľou a čiernym korením podľa chuti.
 4. Spojenie špagiet s omáčkou: Uvarené špagety pridajte do panvice s pancettou/slaninou. Panvicu odstavte z ohňa a postupne pridávajte vaječnú zmes, pričom špagety neustále miešajte. Omáčka by mala byť krémová a špagety obaliť. Ak je omáčka príliš hustá, pridajte trochu odloženej vody z cestovín.
 5. Podávanie: Špagety okamžite podávajte, posypané zvyšným strúhaným parmezánom a prípadne čerstvou nasekanou petržlenovou vňaťou.

Dobrú chuť!

Tipy na dokonalé špagety Carbonara

 • Použite kvalitné suroviny: Čerstvé vajcia, kvalitná pancetta alebo slanina a pravý parmezán sú základom úspechu.
 • Neustále miešajte: Pri pridávaní vaječnej zmesi k špagetám neustále miešajte, aby ste predišli zrazeniu vajec.
 • Neváhajte s vodou z cestovín: Ak je omáčka príliš hustá, pridajte trochu vody z cestovín pre dokonalú konzistenciu. Pripravte si tieto špagety Carbonara so smotanou a potešte svoju rodinu a priateľov touto chutnou talianskou špecialitou. Dobrú chuť! Skúste aj recept na Mac ach Cheese.

Videorecept