Kapustnica je tradičná slovenská hustá polievka, ako už návod napovedá, pripravovaná z kapusty. Kapustnica je najčastejšie z kvasenej kapusty. Hľadáte najlepší recept na prípravu kapustnice? Vyberte si z ponuky našich receptov na kapustnicu. Okrem kapustnice máme ešte množstvo ďalších chutných receptov.

Kapustnica, recepty na prípravu najlepšej kapustnice

Zrejme najtradičnejšia slovenská polievka sa vola kapustnica. Ide o polievku, ktorá má hádam v každej domácnosti svoj špecifický recept. Preto aj u nás máme na jej prípravu viacero výborných receptov.

Pripravuje sa často ako sviatočné jedlo, ale bežne si kapustnicu u nás pripravujeme aj ako jedlo na všedný deň, alebo v sobotu. Skúste recept na vianočnú kapustnicu.

Ide u nás o jedlo, ktoré sa pripravuje aj počas Vianočných sviatkov. Ale nielen počas zimného obdobia, ale aj v priebehu roka počas iných sviatkov.. Zrejme vždy je jej súčastou kapusta a huby.

V závislosti od regióny sa pridáva aj klobása, alebo uvarené mäso. Najtradičnejšia pôstna kapustnica je bez mäsa. A tu je kapustnica s pretlakom. Tu je zase Vianočná kapustnica s udeným mäsom a klobásou. Skúste s nami nájsť tajomstvo dokonalej kapustnice. A tu je jednoduchá vianočná kapustnica, alebo aj kapustnica so smotanou.