Jednoduchý, no neodolateľne chutný je obyčajný zemiakový šalát starej mamy. Je perfektnou prílohou k rôznym hlavným jedlám. Jeho príprava je jednoduchá a základné ingrediencie zaručujú, že výsledkom bude vždy osviežujúci a chutný šalát.

Obyčajný zemiakový šalát starej mamy

Ochutnajte čaro tradície s týmto obyčajným zemiakovým šalátom podľa receptu starej mamy. Recept predstavuje jednoduchosť a autenticitu domácej kuchyne, a je dokonalým príkladom toho, ako zopár základných surovín môže vytvoriť výbornú pochúťku.

Vhodný ako vynikajúca príloha zo zemiakov k mnohým jedlám, tento šalát prináša pohodlie a nostalgiu pri každom súste. Tento zemiakový šalát je ideálnym spôsobom, ako doplniť akékoľvek jedlo, či už ide o tradičný rezeň alebo akékoľvek iné obľúbené hlavné jedlo. Pripravte si doma šalát, ktorý bude chutný nielen počas sviatočných dní, ale kedykoľvek počas roka.

Tento jednoduchý recept na obyčajný zemiakový šalát starej mamy je klasikou, ktorá sa skvele hodí ako príloha k mnohým jedlám. Jeho príprava je jednoduchá a výsledkom je chutný a osviežujúci šalát.

Ingrediencie

  • 1 kg zemiakov, 2 stredné cibule (môžu byť aj červené), 0,6 l vody, 2 lyžice octu, 1 lyžica cukru, 1/2 lyžičky soli, 2 lyžice olivového oleja, mleté biele korenie,
  • Voliteľné: kyslé uhorky,

Poslať ako nákupný zoznam na e-mail
O chvíľu vám príde váš nákupný zoznam.

Postup receptu

  1. krok: Varenie zemiakov: Pripravené zemiaky uvaríme v šupke. Po uvarení ich necháme vychladnúť. ošúpeme ich a nakrájame na kolieska.
  2. krok: Príprava vývaru: Uvaríme vodu s octom, cukrom a soľou. Do vriacej vody pridáme na jemno nakrájanú cibuľu a varíme ešte asi 15 minút. Uvarený vývar následne necháme vychladnúť.
  3. krok 3: Finalizácia šalátu: Zemiaky zalejeme pripraveným uvareným vývarom aj s cibuľou. Pridáme mleté biele korenie a olivový olej. Podľa chuti pridáme aj soľ. Voliteľne môžeme do šalátu pridať aj pokrájané kyslé uhorky.
  4. krok 4: Podávanie: Šalát necháme odležať (aspoň hodinu), aby sa chute prepojili a potom obyčajný zemiakový šalát od starej mamy podávame.

Dobrú chuť. Tento šalát sa výborne hodí napríklad k rezňu. Vyskúšajte aj náš recept na majonézový zemiakový šalát. Skúste aj tento recept na cviklový šalát. Skúste aj moderný zemiakový šalát.

Videorecept