Bez tohto ríbezľového koláča by leto nebolo letom. Potrebujete len chutné ovocie
Ríbezľový koláč je jednoducho zosobnené Slovensko tak ako sú ríbezle jedným z našich najtradičnejších ovocí. Aspoň ja to z detstva tak mám. Tento tradičný recept na skvelý ríbezľový koláč robí jednoducho slovenské letom tým ozajstným. Nič komplikované, potrebujete len chutné ovocie.
Najlepší jemný ríbezľový koláč, tradičný recept. Foto - Tak ma mama naučila
Prečítajte si aj ďalšie články z webu Ženy v meste
28-1-2023
Paula Jójárt ako rodová trénerka odlektorovala stovky hodín a scitlivovala ľudí v oblasti rodovej rovnosti a ľudských práv žien. Od vysokej školy až po posledné dni pripsievala ako analytička, výskumníčka, prekladateľka či kampanierka k spravodlivejšej spoločnosti, napísala o svojej kolegyni organizácia Možnosť voľby.
26-1-2023
Spisovateľka a scenáristka Hana Lasicová má za sebou viacero kníh. V minulom roku vyšla jej pocta a vyznanie otcovi Milanovi Lasicovi s názvom Všetko o mojom otcovi – výpravná publikácia s fotografiami a dokumentami z jeho života. V úvode tohto roka jej vychádza druhé doplnené vydanie románu Slúžka, a zároveň mieri do kín rovnomenný film nakrútený na motívy knihy.
29-4-2022
Veľká noc 2023, dátum, kedy bude Veľká noc 2023 a výpočet. Veľká noc je pohyblivý sviatok, ktorý je každý rok počas víkendu, ktorý nasleduje po prvom splne mesiaca nasledujúcom jasnú rovnodennosť.
31-1-2023
Nový film režisérky Mariany Čengel Solčanskej Slúžka je filmom od žien, o ženách a pre ženy. Rozpráva o kamarátstve medzi slúžkou a slečnou z bohatej rodiny, ktoré spojí silné puto. Film vznikol podľa rovnomennej predlohy Hany Lasicovej. V kinách sa premieta od 2. februára.