Jednoduchý recept na netradičné bryndzové halušky z karfiolu. Vyskúšajte karfiolové halušky s bryndzou, známe aj pod názvom karfušky. Skvelý recept od žien v meste.

Bryndzové halušky z karfiolu

Karfiolové halušky s bryndzou medzi tradičné jedná u nás určite nepatria. Ale dajte im šancu. Nechajte sa prekvapiť výnimočnou kombináciou karfiolu a bryndze. Skúste tieto chutné zeleninové bryndzové halušky bez múky.

Kto by nemal rád bryndzové halušky... Slovenské národné jedlo, ktoré je pomerne časovo náročné na prípavu a ťažké na žalúdok, hlavne pri väčšej porcii.

Príprava bryndzových halušiek príprava z karfiolu prináša síce ich netradičnú variantu, ale ide o recept bez náročnej prípravy, múky a dokonca bez zemiakov.

Možno to nie sú halušky v pravom slova zmysle, ale chuť krafušiek je naozaj výborná. Vyskúšajte bryndzové halušky z karfiolu, alebo aj karfiolové halušky s bryndzou, teda karfušky.

Sú to skutočné bryndzové halušky bez múky a zemiakov skvelej chuti. Skúste aj ďalšie karfiolové recepty. Vyskúšajte aj náš recept na halušky s kapustou a údeným mäsom. Tu je aj recept na slovenské halušky s bryndzou. Tu je aj recept na halušky bez zemiakov.

Ingrediencie na karfiolové halušky s bryndzou, karfušky

Poslať ako nákupný zoznam na e-mail
O chvíľu vám príde váš nákupný zoznam.

 

Postup receptu na bryndzové halušky z karfiolu

 1. Karfiol uvaríme v osolenej vode do mäkka. Scedíme a preložíme do misky. Vidličkou ho rozdrvíme na malé kúsky, približne vo veľkosti klasických halušiek.


   
 2. Slaninu a jarnú cibuľku nakrájame, a spolu spražíme na oleji.


   
 3. Horúci karfiol zmiešame s bryndzou a kyslou smotanou.


   
 4. Na každú porciu dáme slaninku a cibuľku. Vychutnajte si toto jedlo bez výčitiek.


   

Dobrú chuť! A vyskúšajte aj náš recept na karfiolovú polievku. A tu je recept na strapačky s kyslou kapustou. Skúste aj bryndzové halušky recept z koliby.