Najlepšie recepty s brokolicou portálu Ženy v meste. Máme pre vás skvelé brokolicové recepty, prirpavte si túto skvelú zeleninku s nami.

Najlepšie recepty s brokolicou

Brokolica je zelenina, ktorá pochádza z oblasti Stredomoria. Má veľa výživných látok a nízky obsah kalórií, čo z nej robí populárnu voľbu pre zdravú stravu.

V kuchyni portálu Ženy v meste pre vás každodenne zhromažďujeme množstvo receptov. Tie s brokolicou medzi nimi majú svoje neoddiskutovateľné miesto.

Charakteristickým znakom brokolice sú jej veľké, zelené kvety, ktoré sú zhromaždené do hlávky. Tieto kvety sú husté a krehké a majú výraznú arómu.

Brokolica je bohatá na vitamíny A, C a K, kyselinu listovú, draslík a vlákninu. Obsahuje tiež sulforafán, zlúčeninu, ktorá je známa svojimi protirakovinovými vlastnosťami.

Brokolica a recepty s ňou

Brokolica môže byť konzumovaná surová, varená alebo pečená a je skvelou prílohou k rôznym jedlám, alebo môže byť použitá ako základ pre šaláty alebo polievky. Vyskúšajte napríklad recept na skvelý brokolicový krém, alebo zapekanú brokolicu na spôsob francúzskych zemiakov.