Rýchle recepty s jablkami by mali byť jednoduché a praktické, ideálne pre moderný hektický život. Mali by sa vyznačovať jednoduchou prípravou, ktorá nevyžaduje veľa krokov ani komplikované techniky. Skúste tieto.

Rýchle recepty s jablkami

V ideálnom prípade by sa rýchle recepty s jablkami mali zakladať na surovinách, ktoré ľudia často majú doma alebo sú ľahko dostupné. Doba varenia by mala byť čo najkratšia, ideálne menej ako 40 minút.

Flexibilita je tiež dôležitá; recepty by mali byť dostatočne všestranné, aby sa dali prispôsobiť podľa dostupnosti surovín.

Napríklad, ak nemáte vlašské orechy, mali by ste byť schopní ich nahradiť inými orechmi alebo semienkami. Samozrejme, výsledok by mal byť nielen chutný, ale aj výživný, využívajúc plný potenciál jablka ako výborného zdroja vlákniny a vitamínov.

Takéto recepty, ktoré kombinujú rýchlosť s chutnosťou a výživovou hodnotou, sú ideálne pre tých, ktorí chcú si vychutnať jablká na rôzne spôsoby, a pritom nechcú stráviť príliš veľa času v kuchyni. Skúste aj našich 10 receptov na jablkový koláč.

10 receptov

Oblúbené rýchle recepty s jablkami zahŕňajú mnoho výborných nápadov. Tieto recepty sú ideálne pre využitie sezónnych jabĺk a sú perfektným riešením, keď potrebujete niečo rýchlo a chutne pripraviť.

 1. Jablkové palacinky: Rýchle palacinky naplnené strúhanými jablkami, škoricou a cukrom.
 2. Jablkový kompót: Jablká nakrájame, pridáme cukor a vodu, necháme povariť a ochladíme.
 3. Ovocný koláč s mrveničkou: Zmes mrveničky z masla, cukru a múky posypeme nad vrstvou nakrájaných jabĺk a upieceme.
 4. Jablkové muffiny: Klasické cesto na muffiny obohatené o kúsky jabĺk a škorice.
 5. Jablkové smoothie: Mix jabĺk, jogurtu, medu a škoricového prášku pre osviežujúci nápoj.
 6. Jablkové pirohy: Mäkké pirohy plnené strúhanými jablkami, cukrom a škoricou.
 7. Jablkový sladký tatarák: Strúhané jablká zmiešané s medom, orechmi a citrónovou šťavou. Perfektné ako osviežujúci dezert alebo raňajková miska.
 8. Jablková ovsená kaša: Rýchla ovsená kaša varená s jablkami a dochutená medom a škoricou.
 9. Jablkový toast: Toast s mascarpone, plátkami jabĺk, medom a škoricou, rýchlo upražený na panvici.
 10. Jablkové rezy: Jednoduchý cesto posypané plátkami jabĺk, cukrom a škoricou, a potom rýchlo upiecť v rúre.

Tu je + 1 recept

Zapekané jablká plnené orechami sú skvelým dezertom, ktorý je nielen chutný, ale aj jednoduchý na prípravu. Tu je recept:

Ingrediencie

4 stredne veľké jablká, 100 g mletých orechov (napr. vlašských), 50 g hnedého cukru alebo medu, 1 čl škorice, 50 g masla alebo kokosového oleja, 1 vajce (voliteľne, pre viazanejšiu náplň), zmes obľúbených orieškov (kešu, vlašské a akékoľvek ďalšie) a hrozienka (podľa chuti), citrónová šťava (voliteľne, na potretie jabĺk),

Poslať ako nákupný zoznam na e-mail
O chvíľu vám príde váš nákupný zoznam.

Postup receptu na zapekané jablká plnené orechami:

 1. Príprava jabĺk: Jablká umyte, vyrežte im vrch a jadro. Vnútro jabĺk vydlabte tak, aby zostala stena cca 1 cm. Vnútro môžete pridať do náplne alebo použiť na iný recept. Potrite vnútro jabĺk citrónovou šťavou, aby nezhnedli.
 2. Príprava náplne: V miske zmiešajte mleté orechy, hnedý cukor alebo med, škoricu, roztopené maslo alebo kokosový olej a zmes orieškov a hrozienka. Ak používate vajce, pridajte ho a zmes poriadne premiešajte.
 3. Plnenie jabĺk: Naplňte pripravené jamky v jablkách náplňou. Uistite sa, že náplň je dobre napchatá.
 4. Zapekanie: Predhrejte rúru na 180°C. Položte jablká do zapekacej misy a pečte asi 25-30 minút, kým nebudú mäkké a zlatohnedé. Doba pečenia môže závisieť od veľkosti a druhu jabĺk.
 5. Podávanie: Zapekané jablká podávajte teplé, môžete ich posypať práškovým cukrom alebo podávať s vanilkovou zmrzlinou. Dúfam, že tento recept vám prinesie radosť a chutný dezert!

 

Rýchle jablkové koláče

Ak by ste hľadali rýchle jablkové koláče, tak tu je zoznam obľúbených rýchlych receptov na koláče s jablkami:

 1. Jablkový krehký koláč: Jednoduché cesto s vrstvou strúhaných jabĺk, posypané kryštálovým cukrom a škoricou, rýchlo sa pečie a je výnimočne chutné.
 2. Jablkové rezy s posýpkou: Klasické cesto, ktoré sa prekladá plátkami jabĺk a posýpa sa zmesou z masla, cukru a ovsených vločiek.
 3. Jablkový závin: Rýchla verzia tohto tradičného koláča využíva hotové listové cesto a plní sa mixom strúhaných jabĺk, škorice a cukru.
 4. Jablková bublanina: Vlhké cesto s kúskami jabĺk, ktoré sa pri pečení vznášajú na vrch, vytvárajúc chrumkavú vrstvu.
 5. Jablkový koláč s tvarohom: Jemné cesto s vrstvou tvarohu a nadrobno pokrájanými jablkami na vrchu, posypané škoricou a cukrom.

Tieto rýchle recepty s jablkami sú obľúbené vďaka svojej rýchlosti prípravy a jednoduchým ingredienciám, ktoré sú často po ruke. Jablká pridávajú koláčom sviežosť a šťavnatosť, ktoré sú v kombinácii s ostatnými zložkami neodolateľné.