Pripraviť si koláče na oslavu nie je často záležitosť iba samotného pečenia. Často je dôležitý aj výber. Zobradili sme pre vás najobľúbenejšie koláče, ktoré sa hodia na oslavu rôzneho druhu. Želáme veľa úspechov.

Koláče na oslavu

Inak si to nevieme predstaviť. Pri rôznych oslavách sa zvyčajne podávajú rôzne druhy koláčov a dezertov. Tu je niekoľko tipov na koláče, ktoré môžu byť skvelými možnosťami pre rôzne príležitosti a oslavy. Vyberte si ten, ktorý vám a príležitosti na ktorú sa hodí vyhovuje najviac.

Nepečená tvarohová torta s ovocím - ovocie, ako sú jahody, maliny, čučoriedky alebo marhule, môže byť skvelým zdrojom vitamínov a pridať do koláča čerstvú chuť.

Čokoládová torta - klasická torta s čokoládovým cestom a čokoládovou ganache omáčkou, ktorá môže byť ozdobená kakaovým práškom alebo čokoládovými gulami.

Cheesecake - krehké cesto, ktoré sa plní zmesou krémového syra (v našom prípade tvarohu a mascarpone), cukru a vajec. Táto torta môže byť podávaná, ovocím, džemom alebo sirupom.

Koláče vhodné na oslavu

Makovník - tradičný slovenský koláč s mletým makom, vajcami, mliekom, cukrom a korením. Tento koláč môže byť ozdobený práškovým cukrom alebo polevou z čokolády.

Tiramisu - kávovo-rumový dezert, ktorý sa skladá z vrstiev vaječného krému, navlhčených piškót a kávy.

Toto je len niekoľko nápadov, existuje mnoho ďalších druhov koláčov a dezertov, ktoré môžu byť skvelými možnosťami pre oslavy. Výber závisí od osobných preferencií a chutí hostí. Prípadne skúste naše recepty na rýchly zákusok pre návštevu. Alebo skúste recepty na nedeľné zákusky, alebo obľúbenú rýchlu banánovú roládu.