Vyberte si niektorý z našich receptov na jarné polievky. Máme ich na webe ženy v meste desiatky a všetky rokmi preverené recepty. Jarné polievky nie sú zlý nápad.

Jarné polievky

Jarné polievky sú obvykle ľahké a plné vitamínov a minerálov, ktoré sú dôležité pre zdravie a vitalitu organizmu po zime. Počas zimy sa často konzumuje ťažká, kalorická a mastná strava, a preto je jarný čas ideálnym časom na prechod na ľahšie a zdravšie jedlá.

Jarné polievky často obsahujú veľa čerstvého ovocia a zeleniny, ktoré sú bohaté na antioxidanty a ďalšie živiny, ktoré pomáhajú podporovať imunitný systém a zlepšujú celkové zdravie.

Navyše, jesť polievku na začiatku jedla môže pomôcť s kontrolovaním hmotnosti tým, že zasýtite organizmus a znížite chuť na veľké porcie jedla.

Polievky na jar

Skvelým nápadom ja výbornú jarnú polievku je tak napríklad polievka z medvedieho cesnaku. Z čerstvých lístkov tejto bylinky sa dá pripraviť len počas jarných mesiacov.

Ale ani zeleninová polievka nikdy nie je zlý nápad. Napríklad taký špargľový krém naozaj stojí za tú námahu počas jeho prípravy. Vaic receptov na výborné polievky nájdete nižšie. Napríklad ten na šošovicovú na sladko s párkom.