Pripravte si s nami naozaj luxusný krém do košíčkov a premeňte vaše vianočné pečivo na veľmi chutný zážitok. Aj tentoraz so ženami v meste.

Krém do košíčkov

Vytvorte neodolateľnú pochúťku na váš vianočný stôl s týmto luxusným čokoládovým krémom, ktorý je dokonalou náplňou do orechových košíčkov. Tento recept vás krok za krokom prevedie prípravou hladkého, bohato čokoládového krému, ktorý spojí hrejivú sladkosť s jemnou textúrou. Ideálny pre milovníkov sladkostí, tento krém je výsledkom kombinácie kvalitných ingrediencií ako maslo, vajíčka, kakaový prášok a vanilkový cukor. Jednoduchý v príprave, ale impozantný vo výsledku, tento čokoládový krém dodá vašim orechovým košíčkom luxusný nádych a urobí z nich hviezdu každej vianočnej hostiny.

Tu je štrukturovaný recept na čokoládový krém vhodný do orechových košíčkov:

Ingrediencie na čokoládový krém

 • 300 g masla (izbovej teploty), 150 g kryštálového cukru, 3 vajíčka, 50 ml vody, 1 balíček vanilkového cukru, 2 polievkové lyžice kakaa,

Postup prípravy

 1. Šľahanie vajíčok: Do robota alebo veľkej mise dajte vajíčka a začnite ich šľahať.
 2. Príprava cukrového sirupu: V malom hrnci zmiešajte vodu s cukrom a varíte, až kým sa cukor úplne nerozpustí a zmes sa začne zahusťovať.
 3. Kombinovanie vajíčok a cukrového sirupu: Hotový cukrový sirup postupne a opatrne prilievajte do šľahajúcich vajíčok. Pokračujte v šľahaní, až kým zmes nevychladne.
 4. Pridanie masla a kakaa: Do vychladnutej zmesi postupne vmiešajte maslo izbovej teploty a kakao. Miešajte, kým nevznikne hladký, krémový krém.


   
 5. Použitie a skladovanie: Hotový čokoládový krém použite na naplnenie orechových košíčkov. Najlepšie je aplikovať krém pomocou zdobiaceho vrecka s ozdobnou špičkou. Košíčky s krémom nechajte vychladnúť v chladničke aspoň hodinu pred podávaním.

Tento čokoládový krém je ideálny na naplnenie orechových košíčkov a dodá im bohatú a lákavú chuť. Jeho hladká textúra a lahodná čokoládová chuť sú perfektným doplnkom k chrumkavým orechovým košíčkom. Tu je aj naša jednoduchá Marlenka.

Ďalšie nápady na krémy

Ak chcete svojim orechovým košíčkom dodať rozmanitosť a nové chute, môžete vyskúšať rôzne druhy krémov, ktoré sa hodí na ich naplnenie. Tu sú niektoré nápady na krémy, ktoré by ste mohli odporučiť:

 • Vanilkový krém: Krém vyrobený z vanilkového pudingového prášku, smotany a masla, často doplnený o vanilkový extrakt pre intenzívnejšiu chuť.
 • Karamelový krém: Krém vyrobený z karamelizovaného cukru, smotany a masla, ponúka hlbokú karamelovú chuť.
 • Lieskovoorieškový krém: Krém pripravený z lieskových orieškov, cukru a masla, podobný nutelle, ale s domácim charakterom.
 • Citrusový krém: Lahodný krém s prídavkom citrónovej alebo pomarančovej šťavy a kôry, čo mu dodáva osviežujúci nádych.
 • Tvarohový krém: Krém z jemného tvarohu, smotany a cukru, ktorý ponúka ľahkú a osviežujúcu chuť.
 • Makový krém: Krém z mletého maku, cukru a mlieka, tradičná a bohatá chuť, ktorá je v strednej Európe veľmi obľúbená.
 • Krém s pistáciami: Krém s mletými pistáciami, maslom a cukrom, ktorý ponúka jedinečnú chuť a atraktívnu zelenú farbu.
 • Mascarpone krém: Krém z mascarpone, práškového cukru a vanilky, ktorý je bohatý a krémový s jemnou chuťou.
 • Baileys krém: Alkoholový krém s prídavkom likéru Baileys, ktorý ponúka bohatú a dospelácku chuť.
 • Čokoládovo-mätový krém: Krém s kombináciou čokolády a mätovej esencie, ktorý vytvára sviežu a zároveň bohatú chuťovú kombináciu.

Každý z týchto krémov ponúka jedinečný chuťový profil a vizuálnu atraktivitu, čím z vašich orechových košíčkov urobí nielen chutný, ale aj vizuálne pôsobivý dezert. Tu je aj overený recept na klasické kokosky.