Zemiaky s klobásou sú chutný recept na rýchly obed zo zemiakov. Pripravte si doma jednoduché, ale nesmierne chutné jedlo zo zemiakov. Príprava zemiakov s klobásou je jednoduchá a výsledok stojí za to.

Rýchly a chutný obed zo zemiakov

Pripraviť zemiaky s klobásou trvá asi pol hodinu. Ide len o čas potrebný na uvarenie samotných zemiakov. Ostatné zvládnete za pár minút. Výsledkom je naozaj rýchle a chutné jedlo, ktoré chutí hádam všetkým. Ak vám teda nevadí tá klobása.

A ak nájdete doma nejakú zabudnutú klobásu, alebo nejaké iné použiteľné mäso, určite ide aj o na suroviny nenáročné a lacné jedlo zo zemiakov.

Pripraviť si rýchly obed je každodenná potreba. Často je každý z nás rád, keď pripraví niečo jednoduché a výsledkom je chutný obed. Recepty zo zemiakov často také sú. Špeciálne tento. Vyskúšajte ho, nebudete ľutovať.

Okrem toho by sme vám určite vedeli odporučiť aj pečené zemiaky na plechu v rúre. Často k nim treba len kyslú kapustu a tradičný, výdatný a chutný obed je na stole. Dlhé zimné večery prichádzajú.

 

Zemiaky s klobásou

 • 1,5 kg zemiakov,
 • 2 ks kvalitnej klobásy,
 • 1 pór (alebo cibuľa),
 • soľ,
 • červená paprika,
 • čierne korenie,

Poslať ako nákupný zoznam na e-mail
O chvíľu vám príde váš nákupný zoznam.

 

Postup receptu na prípravu zemiakov s klobásou

 1. Nadrobno nakrájané zemiaky uvaríme v slanej vode.


   
 2. Na póre (môžeme aj na cibuli) opražíme pár minút nakrájanú klobásu - kvalitnú, ktorá pustí šťavu.


   
 3. Klobásovú zmes zamiešame so zemiakmi a okoreníme - soľ a červená paprika. Podľa toho ako je korenená klobása môžeme aj čierne korenie.


   
 4.  Podávame s kyslou uhorkou alebo čalamádou. Rýchle a chutné.

Dobrú chuť. Takýto je výsledok. Vyskúšajte aj náš recept na zemiakové placky. Skúste aj recept na francúzske zemiaky.