Výborné snehové pusinky s mandľami bez lepku, originál recept. Tak potom so značkou Ženy v meste. Vianoce sa blížia, uložte si tento originálny recept.

Výborné mandľové pusinky bez lepku - fotorecept kliknite

Vianoce si bez suchých koláčikov nevieme predstaviť. Kuchyňa portálu Ženy v meste má pre vás širokú ponuku chutných a zaujímavých receptov. Pravidelne pre vás zodpovedne pripravujeme ďalšie novinky.

Našou snahou je ponúkať kvalitné a zdravšie recepty. Prajeme si, aby sa vám naše pochúťky podarili na prvý krát, a predovšetkým chutili celej rodine. Sladké pečenie so značkou Ženy v meste.

Výborné mandľové snehové pusinky bez lepku. Zvýšili vám pri pečení bielka? Nemôžete lepok? Upečte si výborné mandľové pusinky podľa receptu originál kuchyne portálu Ženy v meste. Príprava vám zaberie iba zopár minút. Fantastické pusinky vždy potešia mslné jazýčky. Nechajte si chutiť.

Vyskúšajte aj obľúbený recept na skvelé kokosové pusinky (bez lepku)

Snehové pusinky mandľové, ktoré si obľúbite

 • Čas prípravy: 10 minút
 • Čas pečenia: 10 minút
 • Počet kusov: 20

 

 

 

Snehové pusinky s mandľami bezlepkové - ingrediencie

 • 2 vaječné bielka
 • štipka soli
 • 150 g práškový cukor
 • 150 g mleté nesolené mandle (ja som zvolila lúpané)
 • na ozdobenie: rozpolená mandľa

Poslať ako nákupný zoznam na e-mail
O chvíľu vám príde váš nákupný zoznam.

 

Výborné mandľové pusinky bez lepku. Foto - Nela

 

 

Mandľové pusinky mandľové bezlepkové - postup receptu       

 1. Bielky si vyšľaháme so štipkou soli do hustej peny. Trvá to naozaj zopár minút. Postupne zašľaháme práškový cukor. Vznikne nám lesklá sladká pena.
 2. Mandle (zvolila som lúpané) zomelieme alebo rozsekáme nadrobno. Do vyšľahaných bielkov opatrne varechou zapracujeme pripravené mandle.
 3. Na väčší plech položíme papier na pečenie a lyžicou z hmoty ukladáme vedľa seba menšie kôpky (cca 5 cm), ktoré formujeme do tvaru pusiniek. 
 4. Pusinky môžeme ozdobiť mandľou. Pečieme ich pri teplote 160 oC približne 10 minút do ružovkasta. Po upečení sú krehké. Musia úplne vychladnúť.

Tip na záver: Mandľové bezlepkové pusinky podľa nášho originálneho receptu chutia fantasticky. Zvonku sú chrumkavé, vo vnútri šťavnaté. Oslaďte si váš sviatočný stôl.

Sladké vianočné pečenie.

Pripravili sme aj osvedčený recept na mandľové bezlepkové keksíky