Domáce Bounty tyčinky bez salka, top recept  na kokosové tyčinky nepečené. Vyskúšajte zdravší a jednoduchý recept z dielne kuchyne portálu Ženy v meste.

Bounty tyčinky bez salka

Domáce Bounty tyčinky chutia fantasticky. Bez cukru, bez salka, s tmavou čokoládou. Zdravší a jednoduchý recept z dielne kuchyne portálu Ženy v meste. Pripravte si ich na Vianoce a potešíte predovšetkým deti. Šťastné, sladké a veselé vianočné sviatky.

Vianoce pomaly prichádzajú. Nepečiete, ale milujete sladké? Skôr také zdravšie sladkosti? Pripravte si domáce Bounty tyčinky podľa nášho receptu. Zdravšie Vianoce so značkou Ženy v meste.

Vyskúšajte aj recept na kokosové ježe s karamelom, alebo obľúbené kokosové guľky rafaelo, jednoduché, nepečené. Vyskúšajte aj naše jednoduché vianočné koláčiky. Prečítajte si aj podrobný návod ako tvarovať kávové zrná.

Domáce Bounty tyčinky bez salka

 • Čas prípravy: 15 minút
 • Počet kusov: 20

 

Kokosové tyčinky nepečené Bounty - ingrediencie

 • 200 g strúhaný kokos,
 • 200 ml šľahačková smotana,
 • 3 polievkové lyžice medu (alebo podľa chuti),
 • na polevu: 150 g kvalitnej tmavej (mliečnej) čokolády, 3 polievkové lyžice kokosového oleja,
 • na posypanie: strúhaný kokos,
 • veľkosť misky (pekáča): cca 20x30 cm,
 • papier na pečenie,

Poslať ako nákupný zoznam na e-mail
O chvíľu vám príde váš nákupný zoznam.

 

Domáce Bounty tyčinky. Foto - Nela

 

Domáce Bounty kokosové tyčinky nepečené - postup receptu 

 1. Do kastrólika pridáme nastrúhaný kokos, smotanu a riedky med. Na miernom ohni prehrejeme, všetko spolu miešame, aby sa hmota prepojila.
 2. Pripravíme si sklenenú misku alebo pekáč. Môžeme vystlať aj papierom na pečenie. Do misky (pekáča) natlačíme kokosovú zmes, zarovnáme. 
 3. Necháme v mrazničke stuhnúť minimálne na 3 hodiny. Zamrazenú hmotu vyklopíme na dosku a ihneď s ňou pracujeme, bude sa lepšie krájať.
 4. Zo stuhnutej kokosovej hmoty nakrájame ostrým nožom tyčinky, ktoré budeme oblievať čokoládovou polevou, ktorú necháme trochu vychladnúť.
 5. Čokoládovú polevu si pripravíme tak, že nad parou v miske roztopíme čokoládu s kokosovým olejom. Čokoládu zvolíme podľa vlastnej chuti.
 6. Domáce Bounty tyčinky dáme do chladu, aby čokoláda stuhla. Môžeme ešte posypať strúhaným kokosom, budú krajšie vyzerať. Vyskúšajte.

Tip na záver: Naše domáce Bounty tyčinky nie sú príliš s ladké. Ak obľubujeme sladšie, pridáme viac medu. Namiesto tmavej čokolády môžeme zvoliť aj čokoládu mliečnu. Bounty tyčinky si môžeme nakrájať aj na kocky, poliať čokoládou, nechať stuhnúť a ukladať do košíčkov. 

Dobrú sladkú chuť. Vyskúšajte aj tradičný recept klasické kokosové ježe originál. Tu sú recepty na úžasné vianočné pečivo.