Nepečený metrový koláč z bebe keksov je ideálny dezert pre tých z nás, ktorí hľadajú rýchly a efektný spôsob, ako potešiť hostí a rodinu chutným, rýchlo pripraveným koláčom. Skúste overený recept od žien v meste.

Nepečený metrový koláč z bebe keksov

Tento recept na nepečený metrový koláč z bebe keksov je zaujímavý hneď z niekoľkých dôvodov. Dali sme dokopy tie najčastejšie a skúsili ich zosumarizovať,

 • Jednoduchosť prípravy: Tento koláč nevyžaduje žiadne pečenie, čo ho robí ideálnym dezertom pre tých, ktorí nemajú prístup k rúre alebo nechcú piecť a zároveň majú chuť na niečo sladké.
 • Variabilita: Môžete ho prispôsobiť svojim chuťovým preferenciám tak, že budete používať rôzne druhy bebe keksov a príchutí, ako aj rôzne ozdoby.
 • Skladnosť: Tento dezert má vrstvenú štruktúru s rôznymi druhmi keksov a krémom, čo ho robí vizuálne atraktívnym a zaujímavým pre oči.
 • Bezpečnosť pre deti: Bebe keksy sú vhodné pre deti a tento recept môže byť skvelým dezertom na rodinné oslavy.
 • Rýchla príprava: Okrem čakania na stuhnutie v chladničke nie je potrebný dlhý čas na prípravu tohto dezertu.
 • Nevyžaduje veľa ingrediencií: Väčšina ingrediencií v tomto recepte je ľahko a cenovo dostupná.

Celkovo je tento recept zaujímavý tým, že vám umožňuje pripraviť lahodný a efektný koláč bez potreby pečenia a s možnosťou prispôsobiť ho vašim chuťovým preferenciám. Nepečený metrový koláč z bebe keksov je vhodný pre rôzne príležitosti, od rodinných osláv po jednoduché domáce potešenie.

História bebe keksov

"BeBe" keksy sú známe hlavne pod značkou Opavia, ktorá je jedným z tradičných výrobcov potravín v Českej republike. Firme je známa výrobou rôznych typov sušienok, keksov a iných pečených produktov, vrátane tých pre deti.

História Opavie siaha až do 19. storočia. Pôvodne ako malá pekáreň založená v meste Opava (odtiaľ aj názov) sa postupne vyvinula na jedného z hlavných výrobcov sušienok a sladkostí na československom a neskôr českom trhu.

BeBe keksy, ako ich poznáme dnes, boli uvedené na trh ako produkt určený špeciálne pre deti – vyznačujúce sa mäkkosťou a zvláštnym tvarom, ktorý je ideálny pre malé detské ruky. S plynutím času sa BeBe keksy stali nielen obľúbenou súčasťou stravy detí, ale aj dospelých, ktorí si ich obľúbili pre ich jemnú chuť a textúru.

Ako s mnohými inými produktmi, aj BeBe keksy prešli niekoľkými zmenami v receptúre a balení v priebehu rokov, ale základná idea – mäkký, výživný keks pre deti – zostala nezmenená. V dnešnej dobe je Opavia súčasťou skupiny Mondelez International, ktorá vyrába mnoho populárnych značiek potravín po celom svete. Patria medzi ne aj Milka, alebo Oreo.

Vyskúšajte aj náš recept na nepečené marlenka guličky, alebo tradičné šuhajdy. Alebo klasický metrový koláč.. Skúste aj pravé valašské frgály.

Ingrediencie

 • 1,5 balíka svetlých bebe keksov,
 • 1,5 balíka kakaových bebe keksov,
 • 200 g horkej čokolády (minimálne 60% obsah kakaa),
 • 500 g mascarpone,
 • 330 g šľahačkovej smotany,
 • na ozdobu: mandle, kešu, želé cukríky,

Poslať ako nákupný zoznam na e-mail
O chvíľu vám príde váš nákupný zoznam.

Postup receptu

 1. Do menšieho hrnca si nalámeme horkú čokoládu a necháme rozpustiť vo vodnom kúpeli. Nalámeme si čokoládu.


   
 2. Rozpustenú čokoládu si odložíme bokom a necháme ju pri izbovej teplote vychladnúť. Rozpustenú čokoládu necháme vychladnúť.


   
 3. Vo vyššej mise si zmiešame spolu mascarpone so smotanou na šľahanie (obe izbovej teploty) a vymiešame jemne ručne metličkou, aby mala zmes hladkú konzistenciu, pozor nešľaháme. Zmiešame mascarpone a smotanu.


   
 4. Po vychladnutí čokolády ju pomaly primiešavame k šľahačkovej zmesi. Primiešame aj čokoládu.


   
 5. Na rovnú dosku alebo tácku si ukladáme v rade za sebou keksy, striedame vrstvy obyčajných a kakaových. Keksy sa dajú ukladať aj za sebou v stoji, v tom prípade je potrebné krájať zákusok šikmým rezom. Ukladáme si keksy a striedame vrstvy.


   
 6. Každú vrstvu si natrieme krémom, približne štvrtina krému by mala ostať na potretie vrchu a bokov. Mne vyšli 10 poschodí keksov. Krémom natrieme aj kraje.


   
 7. Zvyšnú časť krému natrieme na vrch a boky a ľubovoľne ozdobíme. Zákusok odložíme na noc do chladničky stuhnúť a zmäknúť. Po vychladnutí krájame rovným rezom aby bolo vidieť jednotlivé vrstvy. Bebe zákusok je hotový. Už ho len necháme počas noci stuhnúť.

Dobrú chuť. Nepečený metrový koláče z bebe keksov je hotový. Skúste aj naše ďalšie recepty na rýchle koláče.

Videorecept