Pripraviť si snehové pusinky zo 4 bielkov je jednoduché aj časovo aj na ingrediencie. Ak nerátame štipku soli, potrebujete len bielky, práškový cukor a trošku citrónovej šťavy. Ak však citrón nemáte, nevadí.

Snehové pusinky

Doma pripravené snehové pusinky zo 4 bielkov sú ideálne z niekoľkých dôvodov. Po prvé, ponúkajú čistú, jednoduchú sladkosť, ktorá je perfektná pre tých, ktorí preferujú ľahšie dezerty bez prílišnej kalorickej hodnoty.

Po druhé, ich príprava umožňuje kreatívne zapojenie pri výbere tvarov a prípadnej pridanej chuti, ako sú kokos, orechy, vanilka, čokoláda alebo ovocné arómy, čo ich robí vynikajúcou pochúťkou pre hostí alebo ako ozdobu na oslavy a sviatky.

Snehové pusinky sú tiež známe ako bielkové pusinky alebo meringue. Tento jednoduchý recept vyžaduje len zopár základných surovín a trochu trpezlivosti pri pečení. Skúste aj náš recept na kokosové pusinky. A tu sú orechové pusinky. Tu je zase recept na najlepšie snehové pusinky.

Ingrediencie

  • Na snehové pusinky: 4 vaječné bielky, 300 g práškového cukru, 2 polievkové lyžice citrónovej šťavy (ide to aj bez nej), štipka soli,
  • Na polevu: 100 g čokolády (najlepšie s vyšším podielom kakaa), 2 polievkové lyžice kokosového oleja (oleja),

Poslať ako nákupný zoznam na e-mail
O chvíľu vám príde váš nákupný zoznam.

Postup receptu

  1. Nad parou v hrnci alebo miske vyšľaháme bielky spolu s práškovým cukrom a citrónovou šťavou do hustej peny. Trvá to 5-10 minút. Vyšľahanú penu necháme trochu ochladiť. Potom primiešame štipku soli do hustejšej hmoty.
  2. Na plech vystlaný papierom na pečenie ukladáme lyžicou kôpky (tak 5 cm), ktoré tvarujeme do pekných pusiniek. Môžeme vytlačiť aj kôpky z cukrárskeho vrecka.
  3. Snehové pusinky pečieme pri teplote 150 °C asi 10-15 minút. Dajte však pozor, aby to nebolo pridlho, aby ostali vo vnútri pekne šťavnaté. Ozdobíme ich čokoládou, cukrárskymi guličkami, alebo zjeme len tak.


    Foto - Nela

Tip od žien v meste: Užite si snehové pusinky zo 4 bielkov aj samotné, ale ak chcete tak si nad parou roztopte kvalitnú čokoládu spolu s kokosovým olejom. V takto pripravenej poleve namáčajte polovicu každej pusinky a následne ich nechajte zachladiť. Do Vianoc skladujeme v chlade.

Aby sa nezjedli. Skúste aj recept na najlepšie crinkles. Vyskúšajte aj ďalšie recepty na suché pečivo. Tu je prípadne aj recept na jednoduché kokosky. Alebo koka sušienky retro.

Videorecept