Vyskúšajte naše recepty na nedeľné zákusky. Dali sme dokopy to najlepšie na inšpiráciu, čo si viete doma počas víkendu upiecť. Aby nedeľné zákusky nikdy neboli fádne.

Nedeľné zákusky

Pre mnohých sú zákusky obľúbeným dezertom alebo súčasťou špeciálnych príležitostí, ako sú narodeniny, svadby, Vianoce alebo Veľká noc. A prečo si nepochutnať na zákuskoch aj v nedeľu?

S výberom zákusku na víkend by sme vám radi pomohli. Príklady populárnych zákuskov zahŕňajú torty, plnkové koláče, alebo u nás stále populárnejšie cheesecaky a mnoho ďalších. Zákusky sa často zdobia rôznymi posypmi, krémami, ovocím alebo čokoládou.

Zákusky majú pôvod v stredoveku, keď sa cukor začal dostávať do Európy a stal sa luxusným tovarom. V tom čase boli zákusky často podávané na kráľovských dvoroch a boli vyrobené z najkvalitnejších surovín.

Zákusok na nedeľu

V priebehu času sa zákusky stali bežnejšie a začali sa bežne vyrábať v domácnostiach a pekárňach. Dnes je výroba zákuskov rozšírená po celom svete a je súčasťou mnohých kuchyní a kultúr. Skúste napríklad náš recept na tiramisu, Sacherovu tortu, alebo na cheesecake s mascarpone. Ďalšie recepty na nedeľné zákusky sú nižšie. Skúste aj čo upiecť na nedeľu.