Ak sa zamýšľate nad otázkou aké víno na varené víno, tak odpoveď je jednoduchá. Ak máte radi sladšie víno, vyberte si také. Ak ste milovník suchého, uvarte si to a potom už treba len doladiť chuť cukrom, alebo ešte lepšie medom.

Aké víno na varené víno?

Aká je teda odpoveď na otázku, aké víno na varené víno? Prvá dôležitá otázka je či si chcete pripraviť biele varené víno, červené, alebo napríklad vianočný punč.

V jednoduchosti platí, že uvariť sa dá akékoľvek víno, ale naozaj by vám malo chutiť. Ak vám nebude chutiť čerstvé ešte pred uvarením, zrejme to už nezachárnite. Je pravda, že veľa sa dá doladiť cukrom, alebo medom v miere, ktorá závisí od vašich preferencií. Ale výsledok by mal byť radosťou. A tak víno naozaj vyskúšajte.

Na varenie rozhodne nemá veľký zmysel kupovať nijaké drahé víno. Aj medzi lacnejšími určite nájdete také, ktoré bude chutiť.

Aké víno na červené varené víno

V prípade červeného vína napríklad platí, že vynikajúco sa hodí napríklad víno z čiernych ríbezlí, alebo celkovo sladšie ovocné vína. Tým, že varené víno je vo svojej podstate sladký nápoj, použitím sladšieho vína rozhodne nič nepokazíte.

Potom len pozor na množstvo pridaného cukru alebo medu pri príprave samotného vareného vína. Dnes je už aj ponuka ovocných vín, ktoré nie sú nijaké lacné čučo, pomerne pestrá. Tento článok však nie je nijaká reklama na ovocné vína, takže rovnaké zásady platia aj pri klasickom červenom víne. Uvarte také, ktoré vám chutí a výsledok si postrážte množstvom sladidla.

Aké biele víno uvariť?

V prípade bieleho vína je základná otázka na množstvo cukru, ktoré do vína pridáte. Iný bude samozrejme ak idete uvariť suché, alebo polosladké víno. Rovnako záleží aj od korenia, ktoré použijete. 

Na prípravu vareného vína sa dá už zohnať aj predpripravený balíček plný korenia a cukru. Veľká časť balíčka je práve cukor a tak si jeho množstvo nebudete vedieť ustrážiť. Zložiť si vlastnú zmes korenia a sladidla je to určite to práve domáce. Dobrú chuť.

Prípadne skúste recept na vaječný likér. Alebo aj náš recept na Turbo punč. A tu je recept na originálne bombardino. Vyskúšajte aj ďalšie recepty na horúce vianočné nápoje. Tu je aj rodinný recept na Tatranský punč.